Про кафедру

Кафедра художньої кераміки створена як структурний підрозділ Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва у 1946 р. Підготувала понад 1000 художників декоративно-ужиткового мистецтва, які успішно працювали і працюють у різних ділянках мистецтва, державних і громадських організаціях, займаються викладацькою працею у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах. На сьогодні це єдина в Україні кафедра у ВНЗ IV рівня акредитації, котра готує фахівців за ОКР «Магістр». Поняття «львівська кераміка» — феномен не тільки всеукраїнського, а й світового значення. Свідченням цьому став Мистецький проект «200 імен. Декоративне мистецтво України кінця 20 — початку 21ст.». Понад 80 відсотків представлених у ньому художників-керамістів є випускниками кафедри.

Завідувачі кафедрою художньої кераміки з початку заснування кафедри:

• Руденко Володимир Михайлович (1949-1952)
  • Бєляєв Михайло Веніамінович (1952-1962)
  • Порожняк Тарас Миколайович (1962-1964)
  • Лащук Юрій Пилипович (1964-1971)
  • Гладкий Михайло Захарович (1971-1977)
  • Горбалюк Борис Васильович (1977-1985)
  • Панасюк Володимир Григорович (1985-1995)
  • Янко Тарас Олексійович (1995-1999)
  • Голубець Орест Михайлович (1999-2002)
  • Андрусів Степан Михайлович (2002-2009)
  • Голубець Орест Михайлович з 2009р.

Випускники кафедри: академік А.Бокотей, Я.Мотика — лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка; З.Флінта, І.Микитюк, М.Трегубов, Є.Мері, І.Шумський, В.Білоус вшановані званням заслуженого художника України; народними художниками України стали І.Зарицький, Я.Мотика, А.Бокотей, Л.Медвідь, І.Марчук. Я.Скакун. Численні почесні нагороди на міжнародних конкурсах художньої кераміки, а також на симпозіумах кераміки в Україні одержували вихованці кафедри художньої кераміки — Т.Левків, З.Флінта, Р.Петрук, І.Туманова, Я.Мотика , Н.Федчун, У.Ярошевич, І.Ковалевич, І.Береза, Т.Береза, Г.Друль, Л.Богинський, В.Боднарчук, С.Андрусів, М.Дідківський. Протягом років випускники кафедри працювали головними художниками на провідних фарфорових заводах України: Київському (М.Лампека), Полонському (М.Козак), Баранівському (О.Трегубов, В.Лозанюк), Полтавському (І.Віцько, В.Білоус), Бориславському (М.Самійленко), Коростенському (подружжя Трегубових — Валентина Миколаївна, Микола Олексійович), Тернопільському (С.Гавриш), Синельниківському (О.Вовк). Так, лауреатами Національної премії ім. Т.Г.Шевченка стали А.Бокотей, Я.Мотика, І.Марчук., Л.Медвідь; Народними художниками України — І.Зарицький, Я.Мотика, А.Бокотей, Л.Медвідь, І.Марчук, Я.Скакун. З.Флінта, І.Микитюк, М.Трегубов, Є.Мері, І.Шумський, В.Білоус, В.Боднарчук удостоєні звання Заслужений художник України. Серед випускників кафедри ректор ЛНАМ (2000-2015), академік А.Бокотей, проректор з наукової роботи О.Голубець (2001-2008), декан факультету ДПМ (1988-2015) А.Каліш, декан факультету ОМіР (2000-2015) Т.Янко, декан факультету історії та теорії мистецтва Р.Шмагало. з 2015 року, декан факультету ОМіР, випускник кафедри Шумський І.П.

За останні десятиліття вихованці кафедри одержували численні почесні нагороди на престижних міжнародних конкурсах та симпозіумах художньої кераміки в Україні і за кордоном (Валорис, Франція; Італія). Кафедра готує фахівців для роботи в ділянках ужиткової кераміки (дизайн посуду, побутової кераміки), унікальної кераміки творчого характеру, кераміки для архітектурного та ландшафтного середовища. Навчання проходить на базі вивчення комплексу дисциплін професійно-практичної підготовки, циклу гуманітарних, соціально-економічних та природничо-наукових дисциплін.

Адреса кафедри:
вул. Кубійовича, 35, Корпус №2, 2 поверх