Пост-реліз виставки творів Петра Грицюка "НАПИСАНЕ" у Галереї ЛНАМ

четвер, 25. 05. 2017

До 15 травня 2017 року галереї Львівської національної академії мистецтв  тривала перша персональна виставка молодого художника, студента 6 курсу кафедри художнього металлу ЛНАМ Петра Грицюка, який 5 травня 2017 року здобув перемогу у першій  Премії Анатолія Криволапа для студентів українських художніх вишів, а у квітні 2017 став призером всеукраїнського студентського конкурсу з живопису  «Срібний мольберт» ( ІІІ місце в номінації «Портрет» та спеціальний приз від Voloshyn Gallery).

Перший проект молодого митця не пройшов повз увагу і бізнес середовища. Компанія moyo.ua високо оцінила молодого митця та підтримала його творчі починання.

Виставковий проект «Написане» має на меті продемонструвати творчий доробок студента-магістра, який є вже доволі сформованим молодим митцем, що активно працює у широкому жанрово-видовому діапазоні: від графіки та живопису – до концептуальних металевих скульптур та інсталяцій.

«НАПИСАНЕ» – це те, що вже створене автором, зроблене, виконане, доконане. Виставка не лише фіксує його творчий доробок станом на 6-й випускний курс ЛНАМ, а й слугує для митця певним  актом завершення. Фіксуючи доконаність робіт, він символічно відкриває для себе можливість нових експериментів, змін та майбутніх трансформацій молодого митця на початку свого творчого шляху. А нині він запрошує зафіксувати його сьогоднішній стан - іпостасі його творчості, втілені у живописі, рисунку та художньому металі.

Його живописні серії — це абстрактно-узагальнені пейзажі та натюрморти, фігуративні антропоморфні мотиви, урбаністичні пейзажі, що  вирізняються своєрідною легкістю та невимушеністю. В них вже доволі виразно простежується певний авторський почерк. Натомість, художній метал – це, доволі глибокі, концептуально складні твори. Експозиція має на меті поєднати  та комплексно репрезентувати різні аспекти та грані творчості молодого художника.

Творчий почерк молодого митця формувався на основі Косівської та Львівської професійної мистецької школи, проте суттєвий вплив справило і навчання за програмою обміну у Лодзькій академії мистецтв (2015-2016 рр.),  що доволі помітно у його експериментальних творах. Експозиція виставки представить багатогранність творчої особистості автора, який ще перебуваючи у статусі студента ЛНАМ, може претендувати на звання самодостатнього сучасного молодого художника.

Це перша персональна виставка художника, якою ми відкриваємо та утверджуємо нове ім’я у львівському мистецькому середовищі. Експозиція розкриває багатий мистецький досвід та надзвичайний творчий потенціал студента. Усі представлені твори, виконані протягом 2014-2017 років як у стінах Академії, так і поза межами навчального процесу.

Варто також відзначити активну творчу позицію молодого митця. Петро Грицюк – учасник багатьох виставок, симпозіумів, пленерів, фестивалів в Україні та за кордоном. У квітні 2017 став призером всеукраїнського студентського конкурсу з живопису  «Срібний мольберт» ( ІІІ місце в номінації «Портрет» та спеціальний приз від Voloshyn Gallery) а 5 травня здобув перемогу у в категорії «Пластичне мистецтво» за металеве панно «Марафон»  першої Премії Анатолія Криволапа для студентів українських художніх вишів. Вона пройшла в рамках пленеру сучасного мистецтва KYIV ART FORT на території Київської фортеці.

Куратори виставки: Юрій Новачинський, Анна Єфімова, Діана Матішинець.

Галерея ЛНАМ