Виставка проф. кафедри рисунку Миколи Опанащука у ЛНАМ

середа, 05. 04. 2017

5 квітня о 14:00 на другому поверсі адміністративного корпусу ЛНАМ відкриється виставка професора кафедри рисунку ЛНАМ - Миколи Олександровича Опанащука.

Скерованість творчих зусиль Миколи Опанащука – відомого мистця, дизайнера і педагога – умотивована поетапністю задач, які він реалізував на кожному щаблі професійного становлення. Від середини 1970-х років, коли фіксуються перші значимі успіхи Миколи Опанащука, експеримент стає для нього неодмінною умовою вирішення конкретної мистецької задачі. Молодий автор активно працює над вдосконаленням рисунку в суто академічному трактуванні натури, модифікує пластичну манеру, домагається точності в бліц-портретуванні своїх колег.

Упродовж 1980-х років Микола Опанащук випробував розмаїті способи пластичної інтерпретації натури – фігури людини, портретних зображень (як швидких рисунків, так і шаржів), мотивів природи. Постановка різних формальних задач не завжди узгоджувалась з конкретним тематичним «прицілом». Художник розвивався за тактикою універсалізації технічних навиків та суб’єктивізації об’єктивної реальності, готуючись до більш складних завдань синтетичного порядку. Період найбільш цікавих, несподіваних відкриттів розпочнеться вже у 1990-х роках, коли з’являться масштабні тематичні цикли естампів уже зовсім іншого структурно-образного порядку. Формальні знахідки цього часу досі зберігають концептуальну силу, яка дала множинність образних ідей творам 2000-2010-х років.

         На сьогодні графіка і малярство Миколи Опанащука мають єдину кореневу систему не лише за тематично-смисловим скеруванням, але й за концептуальними «розмітками» трьох попередніх десятиліть. В цьому важлива особливість творчої і педагогічної діяльності художника, а також і двигун для великої професійної працездатності.
 

Роман ЯЦІВ, канд. мистецтвознавства, проректор з наукової роботи ЛНАМ

Повернутись назад