Виставка художнього текстилю "Поверхня, форма, відтінки"

середа, 15. 03. 2017

Запрошуємо на виставку кафедри художнього текстилю у галереї ЛНАМ 15-27 березня 2017р.

Відкриття виставки 15 березня о 15:00.

Вимога сьогодення диктує нової образності й символіки, нових засобів виразності і формотворення, що є відповідними сучасному художньому текстилю в Україні. Особливо актуальною стає можливість мистців хвилювати і захоплювати підвладними їм засобами, які належать саме до мистецьких: поверхня, форма, колір (відтінки).

Автурою проекту є група учнів, студентів КХТ, об’єднаних куратором проекту приват-доцентом КХТ Дубовик В.С., методика якої передбачає поглиблене вивчення формально-композиційних та матеріально-технологічних аспектів в галузі художнього текстилю. Всі твори даної виставки створювались безпосередньо учасниками проекту: поверхня, форма, відтінки. 18 студентів III, IV, V курсів радо відгукнулись та прийняли участь у творчому експерименті, який ліг в основу їх творчого пошуку. Новації світового художнього текстилю, які вплинули на активне проникнення нових форм, технік, матеріалів дозволило створити несхожі між собою роботи проникнуті позитивним рухом та новацій ними формами.
Виражальні засоби сучасного художнього текстилю, які збагатили палітру формотворення та фактурно-пластичних можливостей привернули увагу молодих художників . Образотворча складова кожного твору базується не лише на тонально-ритмічній організації різних типів композицій, але й на поєднанні вальорно-колористичних килимів.

Представлені на виставці твори, виконані у найрізноманітніших техніках, сповнені глибокої емоційності. Серед них класичні гобеленові варіації, друк на тканині, авторська трансформація комп’ютерної графіки, твори виконані в техніці валяння. Серед новаційних форм сучасного мистецтва текстилю представлена об’ємно-просторова пластика , авторська вишивка, аплікація, плетіння . Присутні тут твори у популярних нині техніках – черпаний папір, печворк а також актуальний напрямок еко-текстиль. Жанрове різноманіття представлених творів охоплює всі рівні: тематичні, формотворчі, орнаментальні, технологічні та втілює ідею самодостатності художньої творчості в текстилі.
Метою кураторського проекту поверхня, форма, відтінки, є створення полі структур, фактурні якості яких підкреслюють необмежені варіації художнього твору - а це різноманітні фактури текстильної поверхні, неочікувані поєднання різних матеріалів, площинне та об’ємне вирішення текстильних форм, ахроматичне та поліхромне звучання.

Окремим завданням куратора проекту було – спровокувати молодих художників на створення незалежної власної композиції, можливості експонувати цей твір, побачити його в оточенні інших творів, поза рамками навчальних програм, що допоможе їм у майбутньому творчому житті.

Куратор виставки - Дубовик В.С.

Галерея ЛНАМ