Про кафедру

Москалюк В.М.
Москалюк Віктор Макарович
завідувач кафедрою, доцент

На сучасному етапі кафедра має значний досвід підготовки фахівців в галузі проектування громадських та індивідуальних інтер’єрів. Її випускники успішно працюють у різних дизайнерських фірмах і установах Львова, України та за її межами.
Перший завідувач кафедри — Є. Нагірний, відомий архітектор, випускник Львівської Політехніки, відіграв надзвичайно важливу роль у її формуванні. Він був визначним практиком у галузі спорудження різнопланових архітектурних, особливо сакральних, будівель. Після Є. Нагірного кафедру очолювали: Б. Кричевський (1951-1952 рр.), інженер лісотехнолог, директор ЛДІПДМ Ф. Павлюченко (1952-1954 рр.), випускник кафедри М. Смірнов (1954-1972 рр.), архітектор М. Вендзилович (19721978 рр.), кандидат архітектури С. Мигаль (1978-1982 рр.), професор, кандидат архітектури, ректор ЛДІПДМ І. Середюк (1982-1988 рр.), професор Р. Василик (1988-1990 рр.), доцент Я. Ульгурський (1990-2002 рр.), доцент Р. Студницький (2002-2006 рр.), приват-доцент М. Зятик (від 2006 р.), заслужений діяч мистецтв України В. Москалюк (від 2009).

У доробку кафедри важливе місце посідає реалізація державних програм, зокрема, виконання концептуального проекту «Історично-меморіальний музей Є. Коновальця» у с. Зашків.

Національні та міжнародні гранти: Т. Сприса — участь у програмі US ICOMOS (Міжнародної організації охорони пам’яток та визначних місць у США) протягом літа 1998 р. І. Винницька — Міжнародний ґрант фонду TASIS, програма «Зелений туризм», 2001 р. Р. Студницький — Міжнародний ґрант «Програма обміну адміністраторів вищих навчальних закладів » (Проект «Гармонія»), США, 2004 р.

Найважливіші проекти:

• Я. Ульгурський — Музей М.Леонтовича у с. Марківка Вінницької області, Музей І.Франка у Львові, Львівський історичний музей, Музей історії релігії у Львові, проектне рішення та виконання тронного крісла до візиту Папи Римського Івана-Павла ІІ в Україну, 2002 р.;
  • М. Зятик — проект інтер’єру конференцзалу та кабінету ректора пожежно-технічного інституту, м. Львів, 1999-2000 рр.; керівник проектного вирішення експозиційних залів літературно-меморіального музею І. Франка, авторський нагляд, м. Львів, 2006 р.;
  • А. Мельник — проект інтер’єру та іконостасу греко-католицької церкви у м. Полоцьк, Білорусія, 1998 р., проект і виконання іконостасу для Унівської лаври, 1990 р.;
  • Р. Студницький — проект офісу корпорації «Укренерго», виконання розпису святилища церкви Володимира і Ольги у Львові, 2002 р., проект комплексного оформлення ліцею ім. Т. Шевченка, м. Сігерт, Румунія, 2002 р.;
  • Г. Гера — графічне оформлення заповіту Патріарха Йосифа Сліпого, 1991 р., підготовка факсимільного видання «Служебник Петра Могили 1639 року», Львів-США.

Старший викладач І. Винницька та викладач Т. Сприса брали участь у роботі екотуристичного товариства «Baszta», м. Ліско, Підкарпатське воєводство, Польща, 2006 р. Програмне забезпечення, методична робота ведеться під керівництвом старшого викладача П. Братівника.

Сьогодні на кафедрі викладаються такі важливі і актуальні дисципліни: «Інженерні мережі в інтер’єрі», «Композиція», «Конструювання», «Комп’ютерне проектування» (Adobe Photoshop, 3ds Max, Auto CAD, Corel DRАW), «Основи архітектурного проектування», «Колористика інтер’єру».

Важливі події кафедри

Адреса кафедри: