Музей ЛНАМ

Музей є не лише місцем збереження творчих праць, але й інформаційним і науково-методичним центром. Музей – це засіб популяризації мистецького надбання нашого навчального закладу і ознайомлення з ним як студентів, так і вступників, відвідувачів і гостей, які цікавляться творчими здобутками Академії та її історією.

Історія музею Академії розпочинається одночасно з першим випуском молодих митців Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва у 1953 р., а саме –робота відомої мисткині Софії Караффи-Корбут – декоративна таріль «Богдан Хмельницький», датована цим же роком, є найціннішим його експонатом. До цього ж періоду приналежні роботи випускниць кафедри кераміки (1954 р.) Лідії Шевченко та Євгенії Мері, яка в 1955 р. виконала подарунковий чайно-кавовий сервіз «700 років Львову». Ці роботи також зберігаються у фондах музею Наочним підтвердженням історії музею можуть слугувати вхідні двері, які виконав випускник С.Однопозов 1955р. В експозиції зберігаються різні за формою і матеріалами мистецькі твори випускників різних кафедр Академії. Дипломні роботи (тепер уже експонати музею), виконані в кераміці, склі, дереві, металі, художньому текстилі на високому рівні, мають неабияку мистецьку вартість, слугуючи прикладом для сучасних студентів.

Книга почесних гостей, започаткована 1977 р. (до 30-річчя закладу) – це також дипломна робота, яку виконав С. Вольський. Тут схвальні відгуки представників багатьох країн світу, далекого і ближнього зарубіжжя, а також викладачів і студентів мистецьких закладів, учнів художніх шкіл, делегацій про високий професійний рівень експонованих творів.