Про кафедру

Кафедра є єдиною найстарішою мистецькою школою ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ в Україні. Подолавши нині певні обмеження простору декоративно-ужиткового мистецтва, сучасне професійне мистецтво текстилю охоплює широкий спектр художніх практик різних напрямків, які пов’язані не лише з різними сферами побутування (образотворче мистецтво, декоративне мистецтво та дизайн, Contemporary art), але й матеріалами та технологіями, якими воно оперує. Навчання студентів поділяється на різні спеціалізації: «художнє ткацтво», «художній розпис тканин», що впливає на поглиблення вивчення різноманітних традиційних та новаційних практик даного різновиду текстильного мистецтва.

До  основних напрямків та тем, в яких працюють студенти на бакалавраті, належать: основи композиції (графічні формати, текстильна аплікація, текстильний рель’єф); декоративно-ужиткові вироби (серветки, рушники, текстильні сумки, хустки, шалі, тканини для одягу, гобелени, панно); текстильна пластика (об’ємно-просторова композиція). Кафедра забезпечує оволодіння комп’ютерною графікою (комп’ютерне проектування) від першого курсу, що дозволяє студентам розширювати традиційні засоби графічної розробки курсових та дипломних проектів.

Оскільки художній текстиль – це мистецтво певного матеріалу, слід зазначити широкий діапазон матеріалів та технік, які присутні в практичних завданнях навчальних програм. Студенти вивчають наступні техніки:  усі види традиційного ткацтва (ремізне, килимове, гобеленове), традиційні та новаційні техніки фарбування та розпису тканин (друк, шиборі, батик, вільний розпис), інші способи декорування  тканин (комп’ютерний друк, печворк, квілт, голкові техніки, колаж), а також «мистецтво волокна» (клейові техніки, валяння).

Дисципліни, які викладаються на кафедрі

• Рисунок
  • Живопис
  • Кольорознавство