Пам’яті Олександра Павловича Волошенка (1949 – 2021)

середа, 12. 05. 2021

Ректорат, Вчена рада Львівської національної академії мистецтв з великим смутком сповіщають, що відійшов у Вічність відомий художник і педагог, багатолітній викладач (приват-доцент) кафедри художньої кераміки ЛНАМ Олександр Павлович ВОЛОШЕНКО.

Відійшов з життя авторитетний мистецький педагог, який виховав численних українських художників декоративно-прикладного мистецтва, високообдарований мистець-практик, автор численних творів у галузях ужиткової, станково-виставкової кераміки, монументально-декоративного мистецтва. Його авторська концепція форми полягала у взаємодії новаторських образно-пластичних рішень, традиційного гончарства та індивідуального асоціативного мислення. Був учасником численних всеукраїнських та міжнародних виставок, симпозіумів монументальної кераміки в Опішному на Полтавщині. Його твори зберігаються в численних музейних збірках України, а також у приватних колекціях Польщі, Угорщини, Чехії, Болгарії. Нагороджений бронзової медаллю ВДНГ СРСР (1978). Лауреат Львівської обласної премії ім. О. Гаврилюка.

 

Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад, студентство Львівської національної академії мистецтв
глибоко сумують з приводу смерті Олександра Павловича ВОЛОШЕНКА та висловлюють щирі співчуття Родині Покійного

Повернутись назад