Виставка "Кераміка з шухляди"

середа, 26. 09. 2018

З 26 вересня по 15 жовтня включно у галереї ЛНАМ (вул. Кубійовича 35 Б)  експонуватиметься виставковий проект фондових робіт з кафедри художньої кераміки.

Пропонована вашій увазі виставка стане результатом ініціативи студенток кафедри, як прагнуть зламати стереотипи щодо застарілості "кераміки" і продемонструвати фондові роботи "із шухляди", які роками припадали пилом. Активні студентки кафедри: Надія Собко, Наталія Пігула, Катерина Дендюк,  Наталка Темех хочуть показати кафедру такою, як її щодня бачать вони: сімейною, затишною, творчою, а головне, без штучного глянцевого блиску.Тут працюють і вчаться люди, які щиро люблять свою справу і не бояться вимазати руки в глині чи обпекти вогнем. Заняття студентів проходять в аудиторіях, що заставлені керамікою, без перебільшень - вона повсюдно! Ці приміщення вже самі по собі можна назвати арт-об‘єктами, які мають довгу історію, викликають гарячі дискусії, періодично поновлюються новими додатками. 

Саме тому вирішено назвати єдиного учасника проекту - кафедру художньої кераміки, яка буде представлена на виставці як живий організм із своїми характером, достоїнствами і недоліками, зі всіма щирістю і безпосередністю, які у студентів та досвідом викладачів.

Куратор проекту: завідувач кафедри проф. Орест Голубець.

Для довідки:
Кафедра художньої кераміки створена як структурний підрозділ Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва у 1946 р. Підготувала понад 1000 художників декоративно-ужиткового мистецтва, які успішно працювали і працюють у різних ділянках мистецтва, державних і громадських організаціях, займаються викладацькою працею у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах. На сьогодні це єдина в Україні кафедра у ВНЗ IV рівня акредитації, котра готує фахівців за ОКР «Магістр». Поняття «львівська кераміка» — феномен не тільки всеукраїнського, а й світового значення. Свідченням цьому став Мистецький проект «200 імен. Декоративне мистецтво України кінця 20 — початку 21ст.». Понад 80 відсотків представлених у ньому художників-керамістів є випускниками кафедри.

Галерея ЛНАМ

Повернутись назад