Пам'яті І.В. Стеф'юка (1949-2017)

середа, 13. 12. 2017

ПАМ’ЯТІ ІГОРЯ ВАСИЛЬОВИЧА СТЕФ’ЮКА (1949 – 2017)

Ректорат, Вчена рада Львівської національної академії мистецтв з великим смутком сповіщають, що на 69 році життя відійшов у Вічність
відомий художник і педагог, багатолітній викладач, доцент кафедри художнього дерева, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в галузі декоративно-ужиткового мистецтва ім. З. Флінти Ігор Васильович СТЕФ’ЮК.

Народився І.В. Стеф’юк 14 травня 1949 р. у с. Рожнів Косівського р-ну Івано-Франківської обл. Навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва, який закінчив 1973 року з відзнакою (педагоги – М. Курилич, М. Яців, Д. Крвавич), одразу ж обравши для себе за пріоритет художнє дерево в нових образних та функціональних формах мистецтва. Від того часу його ім’я здобувало щораз нові щаблі професійного авторитету. Він системно працював над питання розкриття кодової системи етнотрадиції, секретів майстерності гуцульських різьбярів, зумівши цей досвід синтезувати з актуальними пластичними формами. Прецезійність праці І.В. Стеф’юка з матеріалом просто вражала. Він так ретельно, з етичним і духовим наповнення підходив до вирішення чергової творчої задачі, що кожен його новий твір одразу ж ставав явищем національного мистецтва, гідним представлення в кращих музейних колекціях світу.

Значну частину своїх зусиль І.В. Стеф’юк віддавав студентам, як багатолітній викладач, доцент кафедри художнього дерева. Саме завдячуючи його особистому прикладу чимало його випускників стали відомими творчими індивідуальностями, а львівська мистецька школа – знаною у світі. Ігор Васильович Стеф’юк залишив багату творчу і педагогічну спадщину, яка потребує вивчення, популяризації та належної професійної і суспільної оцінки.

Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад, студентство Львівської національної академії мистецтв  глибоко сумують з приводу смерті Ігоря Васильовича СТЕФ’ЮКА та висловлюють щирі співчуття Родині Покійного

 

Парастас відбудеться сьогодні, 13 грудня 2017 р. о 19.00 год. в Каплиці на вул. Пекарській, 52
Чин похорону розпочнеться у четвер, 14 грудня 2017 р. о 12.00  год.  в Каплиці на вул. Пекарській, 52
Поховання – на Голосківському кладовищі.

Повернутись назад