Відкритий семінар «Осмислюючи спадок Єжи Новосельського: мистецько-богословське розкриття» IEС УКУ

субота, 17. 12. 2022

ІЕС запрошує на відкритий семінар «Осмислюючи спадок Єжи Новосельського: мистецько-богословське розкриття»

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету за підтримки Польського інституту в Києві, у співпраці з Іконописною школою УКУ «Радруж» та Кафедрою сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв запрошують на відкритий семінар «Осмислюючи спадок Єжи Новосельського: мистецько-богословське розкриття», який відбудеться у суботу 17 грудня 11:00-13:00. Захід проведуть у студмістечку УКУ в 013 аудиторії, приміщення біля нижнього храму свщмч. Климентія папи (площа Святої Софії Премудрості Божої, колишня вул. Козельницька 2).

Коли: 17 грудня 2022
Де: Український Католицький Університет, аудиторія 013, біля нижнього храму свщмч. Климентія папи (м. Львів,  Площа Святої Софії Премудрості Божої)

Доповідачі:

  • Кристина Черні, мистецтвознавиця і історикиня мистецтва, працівниця Інституту історії мистецтва Яґеллонського університету;
  • Соломія Тимо, мистецтвознавиця і директорка Іконописної школи УКУ «Радруж»;
  • Роман Василик, професор, народний художник України, засновник кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ;
  • Богдан Зятик, викладач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ;
  • Андрій Шкраб’юк, протопсалт, знавець церковної музики, перекладач творів Єжи Новосельського;
  • Андрій Комарницький, іконописець, співзасновник іконописної майстерні «Алімпій».

Під час семінару представлять мистецьке надбання одного із визначних художників та іконописців ХХ-го століття Єжи Новосельського, рівно ж покажуть глибинний зв’язок його творчості із його оригінальними богословськими інтуїціями.

Кристина Черні зазначає: постать і творчість Єжи Новосельського становить спільну спадщину і гордість Польщі та України. Для культурного й духовного формування цього художника краківського авангарду вирішальними виявилися біографічні зв’язки з Греко-Католицькою Церквою і Православ’ям… Сакральна творчість Новосельського, так само, і його глибокі погляди і пророчі теологічні роздуми, перекидають місток над розколом християнства, конфліктами ворожого світу й духовним сум’яттям сучасної людини…

За додатковою інформацією звертайтеся romano@ucu.edu.ua

Офіційний сайт: http://www.ecumenicalstudies.org.ua/ 

Повернутись назад