Виставка іконопису у Запоріжжі

субота, 04. 04. 2020

Виставка іконопису викладачів та студентів Львівської національної академії мистецтв відкрилась у Запорізькому обласному художньому музеї. На ній представлено 32 ікони 23 авторів.

«Богородиця – всіх скорботних радість». Це одна з тридцяти двох представлених на виставці ікон. За словами куратори виставки Ольги Дворної, саме образ Богородиці посідає чільне місце у експозиції, він представлений у третині робіт.
«В композиції – Богородиця з младенцем на руках стоїть в центрі цієї картини. А поруч на ній зображено дуже-дуже багато людей і жінок, і чоловіків, які до неї звертаються з проханнями. Вона захищає цих людей і виздаравлює цих людей. І помагають їй в цьому ангели. Бо там на роботі ми бачимо окремі такі композиції в цілому, де люди, які приходять до неї, приходять до Божої матері зі своїми проблемами. Особливо проблемами, які стосуються здоров’я. І вона їх зцілює», - розповіла кураторка виставки, старша наукова співробітниця Запорізького обласного художнього музею Ольга Дворна.

Поруч з цією іконою розташовані дві роботи рідкісної, за словами організаторів, круглої форми (рондо) із зображенням Діви Марії та Ісуса Христа. Представлені й ікони на зрізах дерев. Експонуються картини за задумом завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, народного художника України Романа Василика. Саме він ініціював та створив у 1995 році першу в Україні кафедру сакрального мистецтва.

 

Експонуватиметься виставка до початку квітня 2020. Далі, за словами організаторів, її відкриють у Дніпрі.

Деталі на сайті: https://suspilne.media/17764-u-zaporizzi-vidkrilas-vistavka-ikonopisu/

Запорізький обласний художній музей

Повернутись назад