Факультет історії і теорії мистецтв

Пост-реліз Школи культурного менеджменту

середа, 14. 12. 2016

На базі Львівської національної академії мистецтв  в період з 5 по 9 грудня  2016р. відбулася Школа культурного менеджменту для працівників обласних закладів культури, зокрема для працівників бібліотек, народних домів та музеїв.

Тижневу школу відвідало понад 100 слухачів, що прослухали спеціалізовані лекції присвячені управлінню проектами в народних домах, залученню коштів в музеї та перетворення бібліотек в "треті місця".

Загалом 18 лекторами було прочитано 12 лекцій. Зокрема, в понеділок, 5 грудня, представники народних домів та вільні слухачі прослухали 3 лекції, які стосувалися реалізації проектів на базі народного дому, як залучати кошти та як працювати з громадою.

Марина Плохотнюк та Тетяна Попович (працівники НД "Збоїща") розповіли про  те, як вони за декілька років змінили народний дім "Збоїща", та поділилися досвідом реалізації проектів.

Ірина Магдиш (культурний менеджер) розповіла куди народним домам рухатися сьогодні та влаштувала жваву дискусію зі слухачами.

Христина Кучак (керівник НД села Пасіки-Зубрицькі) на власному прикладі розповіла про роботу з громадою та пошук коштів для народного дому.

У вівторок відбулися лекції, що стосувалися музейної справи. Лектори ділилися власним досвідом та розповідали як реалізовувати проекти на базі музею, звідки залучати кошти та власне куди музеї рухаються сьогодні.

Остап Лозинський (художник, куратор проектів) поділився досвідом роботи над музейними проектами з залученням грантів.

Богдан Мисюга (музейний експерт) провів цікаву екскурсію Національним музеєм у Львові ім А.Шептицького.

Зеновій Мазурик (голова Асоціації музеїв і галерей) прочитав лекцію про музейні інновації, та поділився власним досвідом роботи над музейними проектами.

В середу, 7 грудня, відбулися лекції для представників бібліотек. Дуже приємно, що лекції відвідали понад 50 зацікавлених бібліотекарів з різних куточків Львівської області. Цей день був надзвичайно насичений. Слухачі отримали багато цікавого матеріалу для опрацювання.

Колектив бібліотекарів під керівництвом Любові Цяпало (директор ЦБС для дорослих) презентували велику кількість проектів реалізованих на базі бібліотек, як на базі бібліотеки ім. Лесі Українки, так і на базі районних бібліотек за межами Львова.

Ірина Магдиш (культурний менеджер) провела жваву дискусію з бібліотекарями.

Галина Сафроньєва (арт-менеджер книгарні «Є») прочитала лекцію про маркетинг в книжковій справі, та про те, якими проектами залучати аудиторію до бібліотек.

 

Четвер, 8 грудня, був насичений лекціями загального характеру.

Марія Флейчук (представник громадської організації «Центр суспільних інновацій») прочитала змістовну лекцію по креативній економіці з вдалими прикладами реалізованих проектів в Україні та світі.

Ігор Лісний (студент кафедри менеджменту мистецтва) прочитав лекцію про комунікацію в соціальних мережах.

Валерія Радкевич (студентка кафедри менеджменту мистецтва) поділилася знаннями про пошук фінансування культурних проектів через краудаундинг, фандрейзинг та гранти.

Уляна Щурко (викладач кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ) розповіла про проектний менеджмент.

П’ятниця, 9 грудня, стала насиченим днем для учасників школи, адже в цей день всі отриманні знання на попередніх лекціях потрібно було застосувати в написанні проекту для своєї культурної інституції. По завершенню школи учасники отримали сертифікати участі.

 

Школа відбулася за ініціативи начальника  департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христини Береговської.

Організаторами школи виступили студенти кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ – Зоряна Герой, Валерія Радкевич, Роксоляна Антонюк, Андріана Мартинів, Діана Матішинець, Ігор Лісний, Анастасія Жук, Богдан Шумик, Максим Іванов.

Співорганізатор школи громадська організація «Арт Модуль».

Переглянути більше фото з заходу Ви можете на сторінці події у facebook.

Повернутись назад