Факультет історії і теорії мистецтв

Результати реалізації 1-го року проекту “Creative Spark” у ЛНАМ

неділя, 19. 01. 2020

З грудня 2018 року у ЛНАМ триває робота над грантовим проектом Британської Ради “Creative Spark”. Партнерами проекту виступають ЛНАМ, CSAD (Кардіфф, Уельс) та PPV Knowledge Networks.

                       

Мета проекту — формування і розвиток екосистеми креативного підприємництва у Львові шляхом створення та впровадження моделей взаємодії між бізнесом та освітніми установами.

Проект «Львівське дизайнерське партнерство» запланований на 5 років. Перша стадія –  вивчення та аналіз ринку дизайну в місті, напрацювання ідей і концепцій взаємодії Академії, як найвизначнішої мистецької установи західного регіону, з представниками креативної індустрії.

 

Ця стадія – пілотна, і проходить на базі факультету «Дизайн» (зокрема, кафедри графічного дизайну) та кафедри менеджменту мистецтва. У подальшому досвід першого року буде змасштабований на всю Академію, будуть залучені представники та студенти  всіх підрозділів. В рамках першого року проекту усіма партнерами загалом було реалізовано понад 120 заходів. 

 

Результати першого року проекту:

  1. Зініційоване Львівське дизайнерське партнерство (Lviv Design Partnership), яке покликане поглиблювати зв’язки між представниками ринку креативних індустрій та Академією (колективом та студентами);
  2. Партнерами з PPV здійснено аналіз ринку дизайну Львова, у якому виявлено структуру ринку, проаналізовано потреби і проблеми учасників, ситуацію з дизайн-освітою в місті та описано проблеми взаємодії бізнесу із закладами формальної дизайн-освіти у місті;
  3. Розроблені нові та удосконалені існуючі програми навчальних дисциплін для поглиблення розуміння ринку та побудови бізнес-процесів у студентів ЛНАМ. Зокрема, створена програма вибіркової навчальної дисципліни «Креативне підприємництво» на основі досвіду Британського партнера CSAD та аналізу потреб ринку, який проводить консалтингова агенція PPV KN;
  4. Проведена серія лекцій, семінарів і тренінгів для студентів та викладачів від представників бізнесу;
  5. Big Idea Challenge — 9 команд від Академії взяли участь у конкурсі креативних ідей, підготували та зняли відеопрезентацію. Одна команда із студентів ЛНАМ пройшла у фінал конкурсу.
  6. Створена концепція креативного освітнього простору на базі ЛНАМ, для розвитку навиків креативного підприємництва у студентів та викладачів ЛНАМ.

 

Програма Creative Spark стала першою грантовою програмою, що реалізується у ЛНАМ. За нею розпочалися наступні, зокрема, грантова підтримка кафедри художнього скла Українським культурним фондом для проведення «Міжнародного симпозіуму гутного скла», підготовлені заявки на інші гранти та програми.

Повернутись назад