Оптимізація мистецьких діалогів: львівські зустрічі з Фань Діанем

понеділок, 25. 09. 2017

В динаміці культурно-мистецьких подій Львова не завжди є можливість зосередити належну увагу на якісну кваліфікацію тих чи інших ініціатив –
виставок, творчих пленерів, презентацій, фестивалів, наукових форумів. Однак серед усього розмаїття організаційних форм є такі, які мають далекосяжну перспективу розвитку. Саме до таких слід віднести серпневі зустрічі з видатним сучасним китайським художником, ректором Центральної академії мистецтв Китаю Фань Діанем. Вони передбачають розвиток вже у нових формах співпраці між мистецькими навчальними закладами України та Китаю на тривалу перспективу.

Фань Діань, який продовжує обіймати посади заступника голови Спілки китайських художників і заступником голови Китайської асоціації літературознавців, є досить знаною фігурою сучасного мистецького процесу. Ще на минулій посаді Директора Музею образотворчих мистецтв Китаю він запропонував новаторську концепцію «публіка в центрі уваги», яка перемінила парадигму науково-освітньої діяльності музейних закладів Китаю, інтенсифікації наукових досліджень, кураторства і менеджменту. Акцент на глядачу, як реципієнту наукових знань про мистецькі практики минулого і сучасності, дав змогу пожвавити підготовку масштабних музейних проектів з їх проекцією на міжнародну культурну дипломатію. Сам Фань Діань є знаним дослідником китайського малярства XX століття, а також теоретиком і критиком мистецтва.
Окремої уваги вимагає кураторський досвід Фань Діаня. Розглядаючи новітні мистецькі концепції з історичної перспективи, він будує покази китайського мистецтва з проникливістю культурного антрополога, мистецтвознавця. Саме це вплинуло на успішність його кураторських проектів китайських павільйонів на 50 і 51 Венеційських бієнале, розгорнутої виставкової експозиції сучасного китайського живопису в паризькому Центрі Помпіду та в інших значимих музейних локаціях світу.  
Про стилістичні, жанрові та технологічні особливості сучасного китайського олійного живопису Фань Діань випустив кілька авторських книг. Про це, як і про інші питання мистецьких практик можна було безпосередньо від нього почути під час інтенсивних зустрічей з українськими колегами. У Львові таку змогу мали Ректор Львівської національної академії мистецтв, народний художник України, скульптор Володимир Одрехівський, завідувач кафедри графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства, заслужений діяч мистецтв України, живописець і графік Володимир Стасенко, професор ЛНАМ, завідувач кафедрою фотомистецтва Київського національного Університету культури і мистецтв, почесний академік НАМ України, фотохудожник Василь Пилип’юк та інші знані митці. Під час короткотривалого, натомість ефективного живописного пленеру у Львові та в мальовничих околицях можна було переконатися в високій професійній майстерності Фань Діаня як живописця-практика. На підсумкових зустрічах у Львівській обласній державній адміністрації та в Мистецькій фотогалереї Василя Пилип’юка обговорено шляхи співпраці між Львівською національною академією мистецтв та Центральною академією образотворчого мистецтва КНР на перспективу.

Повернутись назад

Важливі події академії

31  Травень Понеділок
14  Травень П'ятниця
22  Квітень Четвер
20  Квітень Вівторок
15  Квітень Четвер
05  Квітень Понеділок
05  Квітень Понеділок

Контакти відділу:
вул. Кубійовича, 38, Корпус 1, 3 поверх
тел. 032 2600344,
international@lnam.edu.ua