Сакральний простір IX - виставковий проєкт

середа, 26. 08. 2020

"Сакральний простір ІХ - Вигнання з раю"

Мистецький проєкт «Сакральний простір» відбувається щорічно з 2012 року. Його мета – розширити межі сприйняття та репрезентації сакрального виміру людського життя через творчий експеримент та сучасну оптику, перосмислюючи ідеали та цінності релігійного світогляду та реагуючи на виклики нашого часу.

Тема цьогорічного проєкту – «Вигнання з Раю». У сучасному світі, метафізичне підґрунтя якого розмите й поставлене під сумнів, історія людства у релігійному трактуванні сприймається радше метафорично. Тож вигнання з Раю можна розглядати як символічну втрату людиною зв’язку зі своїм духовним началом. Його замінив критичний розум, який веде людину до формування логічно обґрунтованої особистої позиції, самосвідомості, власного Я, але тим самим витісняє надособове, позараціональне, трансцендентне на периферію нашого світу. Чи є взаємозамінними ці досвіди? Чи відповідною є ціна, яку платить людство за граничну свободу, визнавши розум, ціле-раціональність за універсальну цінність? А можливо, нам слід замислитися: може, навпаки, те, що ми маємо, і є Раєм?

Учасники проекту: Тереза Барабаш (UA), Михайло Барабаш (UA), Йоанна Земанек (PL), Софія Козлова (UA), Руслан Тремба (UA), Володимир Топій (UA), Олекса Фурдіяк (UA), Ґжеґож Штвєртня (PL), Віталій Шупляк (UA), Антон Саєнко (UA), Олександр Юдін (UA).
Куратори: Михайло Барабаш, Дарина Скринник-Миська

Організатор: Мистецьке об’єднання «НУРТ»
За підтримки Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради
Партнери: кафедра актуальних мистецьких практик ЛНАМ, Інститут стратегії культури, Мистецьке об’єднання Дзиґа

Відкриття – 26 серпня о 18:00.

Більше про арт-проєкт читайте у статті завідувачки кафедри АМП та співкураторки Дарини Скринник-Миська.

А також інтерв'ю кураторів проєкту - тут.