Факультет декоративно-прикладного мистецтва

Факультет декоративно-прикладного мистецтва

 

 

 

 

Кусько Г.Д.
Кусько Г.Д.
декан факультету,
доцент, кандидат мистецтвознавства

Факультет декоративно-прикладного мистецтва (ДПМ) –  один з основних організаційних структурних підрозділів Львівської національної академії мистецтв – було створено в лютому 1975 р.

 

Кафедри художнього текстилю, художньої кераміки та художнього дерева були організовані  ще в часі заснування навчального закладу  в 1946 р. Історія виникнення кафедри художнього скла розпочалася з експерименту, коли в 1961 р. було відкрите невелике відділення художньої обробки пластмас і скла. А створений при ній у 1989 році відділ художнього металу був реорганізований у окрему кафедру в 1993 році.

Основним завданням професорсько-викладацького складу факультету є підготовка та виховання професіонала високого рівня, здатного мислити й реалізовувати свої ідеї в контексті сучасного світового мистецтва та традицій національної культури.

Студентів факультету навчають вмінню працювати у класичних формах декоративно-прикладного мистецтва у їх сучасній інтерпретації, створювати ужиткові твори дизайнерського характеру, що можуть тиражуватись партіями та мають високу естетичну цінність, реалізовувати  авторські художні пропозиції за допомогою засобів комп’ютерного проектування, застосовувати методи концептуального мистецтва, перформенсу, створення об’єкту, інсталяції тощо.

Вмотивованість абітурієнтів та студентів навчатись на факультеті ДПМ пов’язана з  можливостями для максимального розкриття їх індивідуальних здібностей, набуття вмінь та знань для роботи в галузі художньої промисловості, творчої, наукової,  педагогічної діяльності.

 

Декани факультету ДПМ:

Доц. Панасюк В. Г. — 1975р. — 1980р.
Доц. канд. т. н. Аміров Ф. Ш. — 1980р. — 1988р.
Прив. — проф. Каліш А. Й. — з 1988р. — 2015р.
Доц., канд. мистецтвознавства Кусько Г. Д. — з 2015р.