Надання почесного титулу Doctor Honoris Causa Адамові Мияку

четвер, 28. 11. 2019

Шановні працівники та студенти

Запрошуємо Вас взяти участь в інавгураційних заходах з нагоди надання почесного титулу Doctor Honoris Causa Львівської національної академії мистецтв визначному польському художнику, педагогу і суспільно- культурному діячу, Ректору Академії мистецтв у м. Варшава (Польща), проф. Адамові Мияку, які відбудуться у четвер, 28 листопада 2019 р.

У програмі:

  1. Відкриття Презентаційної виставки творів Адама Мияка в Музеї Львівської національної академії мистецтв (вул. В. Кубійовича, 38).
    Початок о 12.00 год.
  2. Урочисте засідання Вченої ради Львівської національної академії мистецтв (Львівський Будинок вчених, вул. Листопадового Чину, 6).
    Початок о 15.00 год.

Адам Мияк – один з найбільш оригінальних сучасних польських художників і педагогів, ректор Варшавської академії мистецтв, скульптор з яскраво вираженим естетичним світоглядом, з цілісною творчою методологією. В його концепції пластики можна вбачати певну генетичну спорідненість з мистецтвом польських модерністів. Ще від 1970-х років еволюціонує гуманістична парадигма його станкової скульптури, яка упродовж 1980-2000-х років зазнала якісних трансформацій і збагатилася новими формально-образними ідеями. На сьогодні його ім’я є широковідомим не лише в польських професійних колах, але й у багатьох країнах Європи.

Адам Мияк народився в 1947 р. у м. Старий Сонч. 1971 року закінчив навчання на відділі скульптури Варшавської академії мистецтв. Отримавши диплом, він є постійно пов’язаним з цим навчальним закладом. Упродовж 1971-1979 років очолював редакційну колегію спеціалізованого мистецького журналу «Новий Вираз», який об’єднав кращі сили молодого польського мистецтва. Упродовж 1979-1983 р. Адам Мияк перебував на стипендії Лембрука в Університеті міста Дуйсбург (Німеччина), де читав лекції про скульптуру і вдосконалював свою майстерність як художника.

Тривалий час Адам Мияк веде майстерню різьби в академії, а також завідує кафедрою скульптури на Мистецькому відділі Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Спільно з директором Великого театру – Національної Опери у Варшаві – він очолює галерею «Опера». Шестикратно обирався на посаду ректора Варшавської академії мистецтв, виконуючи цю функцію до цього дня. Справив вирішальний вплив на престиж та імідж академії, дбаючи про її розвиток.

Адам Мияк мав понад 100 індивідуальних виставок у Польщі та поза її межами. Його твори знаходяться у збірках польських та зарубіжних музеїв, у приватних колекціях. У 2006 році велика індивідуальна виставка відбулася в Національній галереї мистецтв Захента, а через рік у Центрі польської скульптури в Оронському. У січні 2012 року в Державній художній галереї в Сопоті була проведена ретроспективна виставка скульптур Мияка, присвячена 40-річчю його творчої праці. У 2014 році в Європейському музичному центрі Кшиштофа Пендерецького в Люславіцах було створено авторську скульптурну галерею Адама Мияка; там же встановлений бюст композитора його авторства. У 2015 році в палаці Гардзеніце було відкрито постійну виставку скульптур художника. У березні 2017 року у Львові, в Музеї Іоанна Георгія Пінзеля Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького відбулася виставка Пінзель / Мияк. Тоді ж професор Адам Мияк прочитав лекцію про Варшавську академію мистецтв і про власну творчість у Музеї Львівської національної академії мистецтв.

 Адам Мияк є автором сотень мистецьких творів, в тому числі бюста прем'єр-міністра Республіки Польща Тадеуша Мазовецького, медалі Яна Екєра, скульптурної групи квадриги на фасаді Великого театру Національної опери у Варшаві (разом з Антонієм Янушем Паства), пам'ятника Homo Homini в місті Кєльце, присвяченого атаці на будівлі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

Адам Мияк є членом Польської Академії Знань, володарем Золотої медалі «Заслужений культурі Gloria Artis» та відзнаки імені Ципріяна Каміля Норвіда.

Почесний титул Doctor Honoris Causa Львівської національної академії мистецтв професору Адаму Мияку присуджується за видатні творчі досягнення у скульптурі, графіці та мистецькій педагогіці, створення власної художньої школи, здобутки, які мають вагоме значення для світової цивілізації, мистецтва, науки і художньої освіти, зростання мистецького потенціалу та авторитету України і Польщі в сучасному культурно-мистецькому процесі в світі, а також розвитку Львівської національної академії мистецтв.

Повернутись назад