Арт-проєкт FRANKO LABORATORIUM 3.0

п'ятниця, 24. 09. 2021

24 та 25 вересня у Домі Франка в рамках проєкту ФРАNKO.RE:VOLUTION відбуватиметься арт-проєкт FRANKO LABORATORIUM 3.0

«Franko Laboratorium» – це арт-проєкт, спрямований на розвиток актуального мистецтва в Україні та Львові зокрема, підтримка творчої молоді та залучення її до переосмислення української культурної спадщини, створений спільно Домом Франка та Львівською національною академією мистецтв.

«Franko Laboratorium» – це арт-проєкт, який має історію. Вперше проєкт успішно зреалізовано  у грудні 2017 р., за участю 36 митців-студентів з Львівської національної академії мистецтв. На той момент – це була одна з перших революційних трансформацій простору літературно-меморіального музею в Україні. Вдруге до проєкту «Franko Laboratorium 2.0 Відродження» (жовтень 2020 р.) залучено нових митців та збільшено масштаб експозиції. У виставці задіяні такі форми аудіовізуального вираження як відео-арт, перформанс, хепеннінг, інсталяція, фото, сучасний живопис тощо.

Арт-проєкт «Franko Laboratorium» втілює ідею лабораторії, оскільки поєднує виставково-експозиційні аспекти з освітньо-пізнавальним процесом, командною роботою кураторів із особисто кожним митцем для реалізації мети проєкту. Він залучає і спрямовується насамперед на молодь: учасниками є як молода генерація професійних митців, так і кращі студенти Львівської національної академії мистецтв. Для частини з них – це перший професійний досвід виходу на мистецьку арену, взаємодія з професійними митцями.

Учасниками третього випуску арт-проєкту є митці з різних регіонів України (Львів, Івано-Франківщина, Волинь, Донеччина, Луганщина, Миколаївщина, Дніпровщина) та інших країн (Франція, Колумбія). Міжнародна та міжрегіональна співпраця сприятиме розширенню меж трактування образу І.Франка, а також популяризує його особистість на міжнародній арені, залучить до вивчення його творчості та біографії. Учасники з різних регіонів та країн покликані об’єднатися навколо постаті І. Франка та у цій інтеграції запропонувати новаторський мистецький погляд за допомогою аудіовізуальних виражальних засобів.

Проєкт містить патріотично-виховну складову, яка полягає у промоції та дослідженні української культурної спадщини: це повернення до українських коренів через оновлення наших символів, брендів, які повинні позбуватися деформованих образів з минулого, набувати нового значення та актуальності.  Це простір для дослідження та інтерпретації життя і творчості І. Франка, пропозиція нового погляду.

Запрошуємо на заходи в рамках проєкту FRANKO LABORATORIUM 3.0

24 вересня  о 16:00 - відкриття арт-проєкту в Домі Франка (вул. І. Франка, 150)

25 вересня о 16:00 - День перформансу - в рамках якого відбудеться презентація-обговорення з митцями Брісом Маре (Франція) та Ернаном Замбрано (Колумбія), а опісля серія перформансів від учасників арт-проєкту у Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка (вул. Драгоманова 5)

Директор музею: Богдан Тихолоз

Куратор: Василь Одрехівський

Учасники: Бріс Маре (Франція), Ернан Замбрано (Колумбія), Ярина Шумська, Володимир Когут, Роксолана Табака, Олексій Коношенко, Назар Симотюк, Петро Грицюк, Руслан Лучко, Оксана Федчишин, Ксенія Будейчук, Микола Курилюк, Борис Гаврилюк, Анастасія Прозора, Софія Козлова, Христина Сілівон, Габріела Даренська, Вікторія Романчук, Юлія Єрьоміна, Іванна Багрійчук, Софія Мельник.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.