Нові видання від видавництва ArtHuss

понеділок, 16. 09. 2019

Книги допомагають в навчанні, щоправда якщо це запилені фоліанти, інформація буває застарілою. Дизайн активно розвивається, з’являються праці про українських митців, якими можна надихатися, тож варто тримати руку на пульсі книжкових новинок. Видавництво ArtHuss видає професійну літературу для творчих професій та сучасних дослідників, які захоплюються мистецтвом. Розповідаємо, що цікавого вийшло друком останнім часом.

 

 

  1. «Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова», Ґевін Емброуз, Найджел Оно-Біллсон

Перша книга із серії для графічних дизайнерів, поступово занурює у специфіку термінології та професійний інструментарій. Ґевін Емброуз і Найджел Оно-Біллсон розробили путівник у професію, в якому не лише теорія, але й практика. Автори розповідають історію графічного дизайну, його вплив на суспільну думку, про те, як втілювати ідеї та донести їх до цільової аудиторії. Кожен розділ доповнює «студійне інтерв’ю» ‒ діалоги із графічними дизайнерами, де Лоренс Зіген, Фред Дікін, Воут де Врінгер, та інші діляться підходом до роботи, баченням професії та корисними підказками.

Практичні вправи в кінці розділів допомагають закріпити теорію. Наприклад, після вивчення мови дизайну, типографії, основ композиції доведеться виконати завдання про типографію. Тож варто знайти олівець, відкрити програму для редагування зображень і почати творити. 

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/osnovy-hrafichnyy-dyzayn-01

  1. «Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження», Ґевін Емброуз, Ніл Леонард

Дослідження може здаватися не найцікавішим етапом роботи, проте це не так. Ґевін Емброуз та Ніл Леонард вважають, що графічний дизайн ‒ це вибір і варто усвідомлювати, які методи і засоби обирати, аби досягнути найкращого результату. Дослідження ‒ це і є той інструмент, який допомагає зробити усвідомлений вибір. 

Автори знайомлять із термінологією та метою дослідження, різновидами аудиторій і контекстами дизайну. А згодом описують, з чого почати взаємодію із замовником: із якісного брифу, у якому варто з’ясувати аудиторію, джерела... Робочий процес може бути структурованим чи інтуїтивним, але дослідження в будь-якому випадку повинне бути об’єктивним. Вивчіть ринок, проведіть польові дослідження, а потім майстерно використайте отриманий результат, аби презентувати найкращий результат.

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/gdb02

  1. «Основи. Графічний дизайн 03: Генерування ідей», Ґевін Емброуз, Ніл Леонард

«Є багато рівнів генерування ідей: від макро- до мікро-, від мозкового штурму до більш цілеспрямованих, вибіркових та стратегічних схем. Креативне мислення — навичка, яку можна розвивати» ‒ розповідають автори Ніл Леонард і Ґевін Емброуз. Тож ця книга наповнена методиками, підходами і стратегіями, які допоможуть розвинути креативність. Ідея ‒ передумова хорошого дизайну. Тож ця книга допоможе

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/gdb03

 

  1. «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів», Стівен Геллер, Сеймур Кваст

«Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» автора Стівена Геллера та ілюстратора Сеймура Кваста ‒ це візуальний огляд стилів графічного дизайну протягом століть. Це невичерпне джерело натхнення для дизайнерів та студентів творчих спеціальностей. Хоча не для професіоналів це видання також буде цікавим, завдяки простому і доступному викладу матеріалу та величезній кількості ілюстрацій. Орієнтовно 700 зображень та опис стилів від вікторіанської епохи до сьогодення перетворюють цю книгу на детальне дослідження історії дизайну. Це найновіше видання, доповнене тенденціями останніх десятиліть в еру цифрових технологій. Починаючи від типоцентричного дизайну та впливу Інтернету до голландського арт-деко, італійського модерну та широкого спектру інших графічних матеріалів і стилів ХХ-XXI столітть. А New York Times Book Review вважають, що «книга «Графічні стилі» повинна бути на полиці кожного серйозного дизайнера, ілюстратора та любителя мистецтва».

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/graphic-styles

  1. «65 українських шедеврів. Визнані й неявні», Діана Клочко

Ми всі чули про шедеври Леонардо да Вінчі, а от ім’я Йова Кондзелевича знайоме хіба що мистецтвознавцям. Та завдяки книзі «65 українських шедеврів» з’явиться більше приводів пишатися нашими митцями. Діана Клочко починає з VII століття і описує шедеври аж до останнього року перед здобуттям Незалежності. Лесь Лозовський, Георгій Нарбут, Зінаїда Серебрякова, Сергій Шишко, Ольга Рапай-Маркіш, Віктор Зарецький – стільки імен і ще більше шедеврів! Ця книга створює альтернативну історію українського мистецтва, доповнену творами, які у ХХ столітті не вважались "канонічними" або "вартими уваги" з ідеологічних причин. Це суб`єктивний погляд Діани Клочко на твори, що зберігаються у музеях і приватних колекціях України. Ці мистецтвознавчі есе розповідають не лише те, як створювались 65 шедеврів скульптури, графіки і живопису, але й охоплює широке поле європейських асоціацій. Мистецтвознавиця і лекторка, Діана Клочко представляє свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони ‒ свідки важливої історії і як українське мистецтво взаємодіє зі світовим.

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/65-shedevriv

  1. «In progress. Fashion of Ukraine since 1991», Зоя Звиняцьківська

Видання присвячено моді України часів Незалежності. Тут є все: від божевільного пост-радяньского авангарду 90-х та важкого гламуру 2000-х до радикальних концептуальних пошуків початку 10-х, сучасного поміркованого консюмерізму та останніх еко-трендів.

200 творів 40 українських дизайнерів, всю новітню історію української моди було представлено влітку 2017 року в Мистецькому Арсеналі в масштабному виставковому проекті “In Progress. Дрес-код України доби Незалежності». В книзі модні артефакти з виставки доповнено концептом історії української моди, розповідями про кращі колекції та дизайнерів, а також уникальними архівними фотографіями з модних показів різних часів, що відбивають не лише історію моди, а й історію часу.

Гортаючи книгу, читач ніби подорожує в часі, відчуваючи атмосферу «шалених 90», стабільних нульових та сповнених надій десятих. Це наймодніша з можливих розповідь про те, чим жили люди в Україні з 1991 року і до сьогодення.

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/in-progress

 

  1. «Анімація: Посібник з виживання», Річард Вільямс

Річард Вільямс ‒ британський аніматор, режисер кіно і мультиплікації, що працював у індустрії з 1950-х років. Його зацікавлення анімацією почалося у 15 років, коли він купив квиток на п'ятиденний тур в Лос-Анджелес і зумів домогтися дводенної екскурсії по Walt Disney Studio. З того часу анімація стала частиною його життя. Тож книга «Анімація: Посібник з виживання» ‒ це подарунок Річарда Вільямса майбутнім поколінням аніматорів.

Трішки історії, аби зрозуміти контекст та розвиток індустрії та багато-багато практики! Автор детально й покроково показує, як переконливо передати рух об’єктів, людей і тварин, уникаючи типових помилок. Як розпланувати простір кадру, зобразити вагу об’єктів, різні типи ходи, характер персонажа, його емоції, як відбувається озвучення готового мультфільму, монтаж кадрів… Річард Вільямс щедро ділиться власним досвідом, тож після прочитання можна буде створити власний мультфільм.

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/animation

  1. «Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити», Джоана Ґейнс

Джоана Ґейнс написала книгу, яка буде зрозуміла кожному, а не лише експертам дизайну. Тому починає знайомство з інтер’єрами з початку, а саме, зі стилів. Авторка описує шість основних стилів, їх характерні риси та елементи дизайну. Традиційний, бохо, фермерський, сучасний… Ви зможете краще зрозуміти, що подобається саме вам, і що б вам хотілося бачити навколо себе. І якщо бабуся радить не знімати килим зі стіни, молодша сестра просить динозавра на підлозі, а батько сіпається прибити нові гачки, вас ніхто не зіб’є з пантелику.

Авторка книги Джоана Ґейнс разом з чоловіком Чіпом були співзасновниками телевізійного шоу про ремонт. Вони познайомилися з безліччю людей, які потерпали від нескінченного ремонту і переконані, що в центрі оселі перш за все люди, а не красиві шпалери чи вишукані меблі. Подружжя допомогло відбудувати не один щасливий дім завдяки навичкам ремонту Чіпа та дизайнерському смаку Джоани. Увесь їхній досвід зібрано у книзі «Своя оселя», тож тепер вам не обов’язково ставати героєм телешоу, аби отримати свій затишний куточок. Сторінка за сторінкою, кімната за кімнатою — ми зачаровано спостерігаємо, як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/svoya-oselya

  1. «Захар Беркут: Легенда», Олександр Корешков

«Захар Беркут: Легенда» ‒ це сучасне графічне переосмислення класичного твору Івана Франка. Автор ‒ Олександр Корешков, вже відомий своєю роботою над коміксом  “Серед овець”, а отже на читачів чекають неперевершені ілюстрації та цікавий сюжет. На роботу над новим коміксом автора надихнула легенда про про Сторож-каменя, головного захисника Тухольского народу, який допоміг зупинити нашестя монголів на тухольські землі. Іван Франко пише про 1241 рік, коли боярин Тугар Вовк прибув в Тухольщину, де його донька і син міського старійшини Захара Беркута закохалися, про соціальну нерівність, завоювання і свавілля монголів, бунт і захист рідної землі.... Комікс розповідає дещо іншу історію: це своєрідний приквел до основного сюжету, який глибше розкриє повість Івана Франка. Це одвічна тема життя та смерті через призму продавніх вірувань українського народу і діалог поколінь.

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/zakhar-berkut-lehenda

  1. «Колодроїд», Олександр Корешков

У новому коміксі від Олександра Корешкова «Колодроїд» уважні читачі знайдуть чимало натяків та алюзій, впізнають несподіваних персонажів та згадають низку повчальних історій. Але в цій подорожі робота з вічним елементом живлення крізь жорстокий постапокаліптичний світ, у всіх його карколомних пригодах ховається ще одна, значно глибша таємниця, що зрештою виявиться такою знайомою...

Посилання на книгу: https://www.arthuss.com.ua/shop/kolodroid

 

Друк книг, блокнотів і каталогів ми довіряємо Фамільній друкарні huss – друкарні для найважливіших накладів.

Бібліотека ЛНАМ

Повернутись назад