135-річчя Косівської мистецької школи

четвер, 19. 10. 2017

Ректорат, Вчена рада, весь колектив і студентство Львівської національної академії мистецтв щиро вітають Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ з 135-літтям від часу заснування у Косові першого в регіоні фахового мистецького закладу – Ткацької промислової школи. В координації з Косівським ткацьким товариством наприкінці XIX століття на Гуцульщині були закладені основи традиції професійного мистецького шкільництва, від яких розвинулося і продовжує розвиватись чимало явищ декоративного, ужиткового мистецтва.

Звертаючись до цієї історичної дати, важливо згадати й інші етапи розвитку спеціалізованої мистецької освіти у Косові, зокрема діяльність славнозвісної кооперативи «Гуцульське Мистецтво», Училища гуцульського народного мистецтва, Технікуму народних художніх промислів, Косівського коледжу прикладного та декоративного мистецтва ім. В.І. Касіяна, а також отримання коледжем статусу інституту як структурного підрозділу Львівської національної академії мистецтв. Увесь цей великий історичний шлях престижу професійної мистецької школи Косова формували визначні творчі індивідуальності, зокрема Р. Горбовий, М. Куриленко, В. Девдюк, В. Гуз, Г. Герасимович, М. Гулейчук, Є. Сагайдачний, О. Соломченко та багато інших художників і майстрів. Продовжуючи тривалі традиції, керівництво і педагоги сучасного Інституту продовжують накреслену попередниками стратегію розвитку навчального закладу вже за стандартами сучасної вищої освіти в незалежній Українській державі. До класичних напрямків вишколу фахівців у галузі декоративного-ужиткового мистецтва додалися і нові спеціальності, зокрема образотворчого мистецтва, дизайну, менеджменту мистецтва.

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва є структурним підрозділом Львівської національної академії мистецтв, через що ми чуємо себе єдиним професійним і товариським організмом. Ми радіємо за Ваші успіхи, за впевнений розвиток науково-методологічної бази Вашого Інституту. Кожного року, під час захистів дипломних проектів ми переконуємося в тому, що нові покоління випускників КІПДМ ЛНАМ будуть здатними вирішувати творчі задачі вищого професійного рівня. Тож бажаємо Вам, дорогі Колеги, на дальшому шляху інституційного розвитку нових творчих звершень і перемог, відкриттів незвіданого і подолання будь-яких перепон.

Щастя і здоров’я Вам і Вашим Родинам, від колективу ЛНАМ бажає ректор ЛНАМ, професор Володимир Одрехівський

Програма святкування:

КІПДМ ЛНАМ