Каталоги проекту "А4.Кулькова ручка"

понеділок, 02. 03. 2020

Запрошуємо до Бібліотеки ЛНАМ (вул. Кубійовича 38 2 поверх) оглянути каталоги проекту Karas Gallery «А4. Кулькова ручка».

 

«А4. Кулькова ручка» без перебільшення можна назвати одним з наймасштабніших художніх проектів сучасної України, адже він триває вже 15 років і за цей час об’єднав під своєю егідою понад півтисячі авторів: метрів сучасного мистецтва, аматорів, письменників, поетів, музикантів, архітекторів, кутюр’є та просто креативних особистостей.  Ідея проекту – поєднання елітарного мистецтва та самих буденних засобів його створення. В ньому художники презентують власні малюнки кульковою ручкою та іншими повсякденними художніми засобами без використання традиційних матеріалів. Колекція проекту нараховує понад 5000 робіт і вважається найбільшою колекцією робіт кульковою ручкою в світі. Серед авторів проекту такі відомі художники як Аполлонов, Бабак, Ройтбурд, Ралко, Чічкан, Бевза, Животков, Ісупов, Криволап, Блудов, Волокітін, Гусєв, Рєунов та інші. Проект стрімко розвивається, набуває все нових прихильників та відкритий до нових ідей та імен.

Популярність проекту Карась Галереї – це і популярність графіки в цілому, яка є трендом на арт-ринку і серед аудиторії поціновувачів мистецтва. Кулькова ручка як певний засіб самоіронії, заслону від концептуальних суперечок тих, хто причетний до актуального мистецтва, виокремлює  явище «А4», не дає його систематизувати. Відомо лише одне: проект з успіхом існує вже понад 15 років. Він розвивається, втілюється у каталогах, які відвідувачі галереї гортають з обов’язковими вигуками подивування. Претендуючи на унікальність і власні рекорди, цей проект не має амбіцій, що відштовхують. Він просто є таким, яким є світ – стабільним у своїй різноманітності. Портрети, пейзажі, графічні повідомлення, вже згадані абстракції – сила усього представленого розмаїття полягає у лаконічності засобів та складності, чи-то одвічності, питань, на які налаштовує побачене. Війна, людина у світі, що її оточує і проникає усередину ворожо чи дружньо, тіло як те, що визначає індивідуальність і водночас робить тебе подібним до інших, природа і її споглядання як акт відірваності, абстрагування… Теми цілком в тенденціях сучасного мистецтва, актуального і вже традиційного. У випадку із «А4. Кулькова ручка» вражає саме техніка, яка у багатьох авторів досягає рівня кропіткої майстерності, що межує з геніальністю.

Бібліотека ЛНАМ

Повернутись назад