Кінопоказ і обговорення фільму Віталія Матухно «Душі Прєкрасниє Пориви»

четвер, 14. 04. 2022

14 квітня о 15:00 у галереї ЛНАМ відбудеться перегляд і обговорення короткометражного фільму «Души Прєкрасниє Пориви». Автором фільму є Віталій Матухно - митець з міста Лисичанськ та засновник експериментального виставкового простору для митців з Луганської та Донецької областей «Гарелея Неотодрешь».

Через повномасшатбне вторгнення Віталій Матухно був вимушений покинути свій дім, наразі перебуває у Львові. Вже 5 років займається активізмом у культурному та мистецькому секторі. Один із організаторів серії фестивалів "Террафокс" у Лисичанську та Северодонецку. Був керівником локальної команди фестивалю "PLAN B" у Лисичанську. Наразі головним проектом для автора є "Гарелея Неотодрешь" - экспериментальний виставковий простір для молодих митців з Луганської та Донецької областей, який не має постійної локації, чіткого формату, чи визначених рамок, від чого експозиції "Гарелеї" відбуваються у місцях, які не призначені для комфортних умов творчості, як закинуті житлові та індустріальні приміщення, мости, відділення "Нової Пошти".

«Души Прекрасные Порывы - назва однієї з програм на міському телеканалі Лисичанська «Акцент», яка виходила в ефір в 2002 році, вона була присвячена поетам міста. Коли почалась війна на сході України у 2014 році, через бойові дії приміщення телеканалу «Акцент» стало закинутим. Сам канал не закрився, проте через те, що його власником був проросійський депутат Дунаєв, міська рада вирішила закрити будівлю каналу. Будівля телеканалу була закрита близько 4 років після початку війни, проте навіть теж стало доступним для всіх бажаючих. Всередині закинутого телеканалу, залишились архівні записи новин та телепередач, які зберігались на VHS касетах, проте, коли сам телеканал покинув будівлю, вони теж покинули свої архіви. «Души Прекрасные Порывы» - візуальний образ міста Лисичанськ, Луганської області, зроблений зі знайдених архівних матеріалів телеканалу «Акцент». Через дивний наратив каналу, та умов, в яких було знайдено ці архівні записи, фільм створює сюрреалістичну картину міста, яке намагається не бачити своїх проблем, та живе у спотвореній реальності, яка не відповідає дійсності. На разі, на показі буде представлений перший монтаж фільму, він не є остаточним, через що ми хочемо зробити обговорення.

Запрошуємо відвідати захід!

Адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 35б (подвір’я ЛНАМ)
Години роботи простору: понеділок – п’ятниця, 10:00 – 18:00 год.
Контакти: gallery@lnam.edu.ua, тел.: 096 001 0550 , 093-876-67-98
За детальною інформацією звертатись: info@lnam.edu.ua

Галерея ЛНАМ у  Facebook: https://www.facebook.com/galleryLNAM
Галерея ЛНАМ в Instagram @gallery_lnam

Повернутись назад