Лекція британського професора Джеймса Рубіна

понеділок, 30. 10. 2017

30 жовтня о 11:00 в музеї ЛНАМ відбудеться лекція британського професора Джеймса Рубіна - одного з провідних світових експертів з імпресіонізму. Дві ключові теми, які висвітлюватиме Професор Рубін у своїх презентаціях, будуть «Як розуміти імпресіонізм» та «Український художник Михайло Ткаченко як один з найкращих імпресіоністів 19 ст. – поч. 20 ст. у Парижі».

Британо-Українська Торгова Палата, за підтримки Американо-Української Ділової Ради і Йєльського, Гарвардського та Кембриджського клубів в Україні, протягом тижня з 29-го жовтня до 3-го листопада 2017 року організовує п’ятиденну подію, присвячену українському імпресіонізмові.
Професор Джеймс Рубін, один з провідних світових експертів з імпресіонізму (CV додається), виступатиме на прийомі у Національних Художніх Музеях у Львові, Києві та Харкові, та, після кожного прийому буде влаштовано вечерю з професором Рубіним у провідних готелях України – Леополіс, Хаятт і Харків Прем’єр Палас.
Професор Джеймс Генрі Рубін - один з провідних світових фахівців у галузі історії, теорії та критики європейського мистецтва XIX століття, особливо у Франції. Його інтереси є доволі міждисциплінарними - з акцентом на поєднанні історії культури, політики та філософії з мистецтвом. Професор Рубін є автором тридцяти книг, понад шістдесяти статей та есе, які охоплюють період з вісімнадцятого століття і до теперішнього часу. Він виступив з багатьма публічними лекціями у Північній Америці, Західній та Східній Європі та Азії.
Цю подію буде проведено 30 жовтня у Львові, 31 жовтня - 1 листопада у Києві і 2 листопада у Харкові.
В рамках свого візиту до Києва, Професор Рубін читатиме лекції для студентів та усіх охочих в Українському Католицькому Університеті та Львівській національній академії мистецв (Львів, 30 жовтня), у Києво-Могилянській академії та НАОМА (Київ, 31 жовтня – 1 листопада) та Харківській державній академії дизайну та мистецтв (Харків, 2 листопада).
Ткаченко був сучасником Моне, Мане та Піссарро, він деякий час жив і творив у Парижі. У 1892 р. дві його картини були подаровані російським царем президентові Франції під час його офіційного візиту до Парижу, а відома французька газета «Фігаро» у статті про цю подію описувала Ткаченка як одного з найвидатніших імпресіоністів.
У 90-х роках він мав дві персональні виставки в Гранд Паласі (найкращий виставковий зал у Парижі) і виграв дві золоті медалі за найкращий художній твір на найбільших паризьких виставках.
Після смерті Ткаченка у Харкові у 1916 році пам'ять про нього була несправедливо стерта: французькі історики мистецтва викреслили його зі своєї національної історії як радянського митця, а радянські історики аналогічно викреслили його за те, що він був улюбленим художником царя. Ми хочемо відновити репутацію Ткаченка як одного з найбільших поважних імпресіоністів та підкреслити його українське коріння.
Професор Рубін погодився співпрацювати над створенням оригінального каталогу робіт Ткаченка, і ми плануємо запустити процес створення другого видання книги про Ткаченка разом з українським аукціонним домом "Корнерс" (зусиллями яких в 2010 році побачило світ перше видання каталогу робіт Михайла Ткаченка). Нове видання буде двомовним - англійською та українською мовами. Ці матеріали будуть використані у підготовці виставок робіт Ткаченка, які заплановано провести у Києві, Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Чикаго, Торонто та інших великих містах.
Відновлення репутації Ткаченка у світовій спільноті – це важливий крок до привернення уваги до українського мистецтва загалом, підвищуючи інтерес до бренду України закордоном. Це також допоможе привернути увагу до Харкова як до музейного та культурного центру – зокрема тому, що в Харківському художньому музеї зберігається більш ніж 20 великих картин та 70 малих картин, малюнків та інших робіт Михайла Ткаченка, - найбільша з колекцій його мистецтва.

Музей ЛНАМ