Лекція Сергія Головащенка «Релігія як духовна практика доби криз: світоглядні, когнітивні, психологічні ресурси»

четвер, 07. 04. 2022

7 квітня о 13:00 у Музеї ЛНАМ (Кубійовича, 38) відбудеться шоста із серії лекція Сергія Головащенка «Релігія як духовна практика доби криз: світоглядні, когнітивні, психологічні ресурси».

АНОТАЦІЯ
Нині варто шукати й знаходити нові пособи говоріння про речі та предмети, колись надійно та комфортно «упаковані» нами до академічного та суспільно-політичного дискурсів. Серед таких предметів є релігія – як людський спосіб духовно-практичного освоєння реальності, як історично найдавніший та чи не найпотужніший культурний фундамент ідентичності всіх без виключення народів нашої планети. У цьому виступі спробую показати та за можливості висвітлити низку світоглядних, когнітивних та психологічних аспектів релігійного сприйняття та освоєння світу, які здатні стати чинним адаптивним ресурсом для розбудови усвідомленої та осмисленої та адекватної поведінки у кризових та екстремальних ситуаціях. Запропоную для розгляду кілька базових складників феномену релігії, а також кілька кейсів з досвіду релігійних традицій світу та вітчизняної релігійної культури, де відзначені ресурсні можливості виявляються.

Про лектора

Сергій Головащенко,
доктор філософських наук, релігієзнавець. Професор Національного університету «Києво-Могилянська академія». Автор відомих в Україні та за її межами підручників «Історія християнства» та «Біблієзнавство».

Лекції проводяться на регулярній основі: щосереди та щочетверга о 13:00 у Музеї ЛНАМ. Запрошуємо долучатись до дискусій.

Слідкуйте за анонсами на сайті та в соціальних мережах:
Facebook ЛНАМ
Instagram ЛНАМ

Лекції також транслюються online на платформі Zoom. Щоб отримати посилання напишіть листа на e-mail t.bernatska@lnam.edu.ua з темою "Посилання на лекцію". Посилання дійсне на всі лекції!
 

Повернутись назад