Лекція Володимира Тарасова «Переміщені особи (ДіПі /DPs) у структурі повоєнного світу 1946-1948 рр.: візуальність, ідентичність, комунікація»

середа, 23. 03. 2022

Запускаємо у ЛНАМ серію лекцій від фахівців сфери культури і мистецтва.

23 березня о 13:00 у музеї ЛНАМ (Кубійовича, 38) відбудеться лекція кандидата історичних наук, доцента кафедри теорії та історії мистецтв ХДАДМ Володимира Тарасова на тему «Переміщені особи (ДіПі /DPs) у структурі повоєнного світу 1946-1948 рр.: візуальність, ідентичність, комунікація».

Анотація
Історія «переміщених осіб», або ДіПі (похідне від англ. «Displaced persons», DPs) є одним з центральних сюжетів повоєнного часу. На європейському континенті він розгортається упродовж усього періоду «довгих 1940-х», охоплюючи територію окупованих Німеччини, Австрії, Італії тощо. Насиченість цього сюжету явищами, що торкаються різних національних парадигм, його унікальна візуальність, робить культуру ДіПі вкрай цікавою для компаративних та синтетичних досліджень. До певної міри, дозволяє характеризувати культуру ДіПі в якості не лише історичного, але й художнього феномену.

Про лектора
Тарасов Володимир (Tarasov Volodymyr)
PhD in History, Associate Professor at the Theory and History of Arts Department, Kharkiv State Academy of Design and Arts

YouTube: Володимир Тарасов
Instagram: tarasov.volodymyr

Повернутись назад