Лист А.І.Садовому щодо відновлення мозаїчного панно "Риби"

середа, 21. 08. 2019

Шановний Андрію Івановичу!

Львівська національна академія мистецтв стурбована ситуацією, пов’язаною із дошкульною подією для всього культурно-мистецького середовища, – руйнацією мистецького об’єкту – мозаїчного панно «Риби» на фасаді колишнього магазину «Океан».

Як нам стало відомо з поста на Вашій сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/andriy.sadovyi/), у якому Ви розмістили лист ТзОВ “Компанія Ріел-Естейт Груп“ від 19 серпня 2019 року до Львівського міського голові п. А.Садового, забудовник бере на себе зобов’язання щодо відновлення мозаїки із залученням найкращих фахівців та здійснення повного фінансування усіх витрат, які виникнуть в процесі такого відновлення, а також додатково зобов’язується передати місту приміщення на 1000 кв.м для відкриття там мистецького простору, коворкінгу та дитячої школи художнього і музичного спрямування.

Оскільки це питання винесене Вами на обговорення громади, Львівська національна академія мистецтв вбачає за доцільне висловити свою позицію щодо необхідності якомога швидшого відновлення мозаїчного панно «Риби» та готова всіляко сприяти у вирішенні даного питання.

Цей мозаїчний твір був одним із центральних творів видатного митця, народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, Почесного громадянина Львова Володимира Патика. У зв’язку з тим, що цей твір був рідкісним взірцем синтезу авторського світобачення та універсальних естетичних ідей модернізму як широкої ціннісної парадигми ХХ століття, Львівська національна академія мистецтв вважає, що  мозаїчне панно «Риби» підлягає обов’язковій повній реконструкції в його автентичних структурних рисах. Для цього є всі можливості, зокрема, спеціальні технології, наявність необхідного матеріалу, автори-виконавці та фахівці, які здатні професійно виконати поставлене завдання, сприятливі погодні умови.

З огляду на це, Львівська національна академія мистецтв просить врахувати нашу позицію з приводу необхідності відновлення мозаїчного панно «Риби» та сподівається на позитивне вирішення даного питання у найближчому часі, щоб львів’яни та гості міста мали можливість споглядати унікальний твір Володимира Патика, який усе своє творче життя присвятив українській мистецькій культурі і рідному місту Львову.

 

Ректор Львівської національної академії мистецтв,професор, народний художник України  Володимир Одрехівський

Перший проректор Львівської національної академії мистецтв, професор  Роксолана Патик

Проректор з наукової роботи  Львівської національної академії мистецтв, професор заслужений працівник культури України  Роман Яців

 

 

Текст листа доступний за посиланням.

Повернутись назад