Львівський тиждень скульптури

субота, 19. 11. 2022

19-27 листопада, на трьох локаціях, вперше відбудеться «Львівський тиждень скульптури».

Організатори: Львівська національна академія мистецтв, Артцентр Павла Гудімова Я Галерея, за підтримки Львівської міської ради.

Куратор: Павло Гудімов

Основна експозиція “Хаос” відбудеться в корпусі старих майстерень Академії мистецтв, вулиця Снопківська 47.
Буде представлено більше 200 скульптур створених в період 20-21 століття. Ми перемішуємо в просторі сучасне і минуле, живих і мертвих, класиків і початківців. Ми виймаємо з майстерень, фондів і колекцій скульптуру, щоб показати її такою як вона є. Не прив’язуючи надуманих концепцій і слів. В форматі тотальної інсталяції, в новій мистецькій локації Львова.

Продовження програми можна побачити в Я Галерея, відвідавши виставку “Нова Львівська скульптура”; а також роботу Олекси Фурдіяки, в співавторстві з Ігорем Слободяном, “Дудіння” на площі Петрушевича. У Галереї ЛНАМ з 21 листопада буде представлено виставку "Зона взаємопроникнення".


Довгий час у Львові ведеться розмова, про потребу мистецтва в публічному просторі, зокрема про роль скульптури. Саме тому, в рамках паралельної програми виставки «Нова львівська скульптура», було організовано круглий стіл; на якому мистецтвознавець Орест Голубець, озвучив пропозицію зробити тиждень скульптури, щоб донести до широкої аудиторії та професіоналів, що скульптура – це перш за все творчість художника, а не обов’язково соціально-політичне замовлення. Пропозиція була підтримана Наталею Бундою, яка очолює департамент розвитку міста, що звузила часові рамки, запропонувавши організувати подію в другій половині листопада.

Представлені скульптори: Ольга Безпалків, Ігор Береза, Назар Білик, Олександр Дяченко, Олег Капустяк, Ігор Ковалевич, Василь Корчовий, Тарас Левків, Ганна Лисик, Микола Малишко, Гія Міміношвілі, Ярослав і Ярослава Мотики, Роман Петрук, Володимир Семків, Олекса Фурдіяка, Денис Шиманський, Уляна Ярошевич та інші.

Медіа партнери: 24 канал, Радіо Люкс, Zaxid.net

Подяка за підтримку: Олена Вовк, Олег Мацех, Христина Бадзян (Restare), Юрій Сташків (мистецьке об’єднання ЧервонеЧорне), Порохова Вежа.

Академія мистецтв: вул. Снопківська 47, з 12.00 до 20.00.
Я Галерея: вул. Шота Руставелі 8, синя брама, 2 поверх, з 10.00 до 19.00 
Галерея ЛНАМ: вул. Кубійовича, 35б, з 10.00 до 18.00
Скульптура “Дудіння”: Площа Петрушевича.

Повернутись назад