Маестро О. Новаківський в контексті сьогодення Львова

Запрошуємо всіх 1 березня о 15.00 на відкриття виставки вибраних творів сучасних львівських митців зі збірок митців, приватних колекцій, викладачів і студентів лнам «Маестро Олекса Новаківський в контексті сьогодення львова» до 150-річчя митця (1872 - 1935) у Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17)
Виставка відкриває ряд заходів з відзначення «2022 року Олекси Новаківського на Львівщині».
Творчість Олекси Новаківського - втілення найбільш прогресивних течій європейського мистецтва свого часу – кін.19-поч. 20 ст., засвоєних ним під час навчання у Краківській школі образотворчих мистецтв – пізніше Краківській академії мистецтв, де він навчався з 1892 до 1904 року і спілкувався з найвизначнішими польськими митцями того часу Матейком, Мальчевським та ін..
Переїхавши в 1913 році з Кракова до Львова О.Новаківський на запрошення митрополита Андрея Шептицького «голосить своєю кистю славу українського мистецтва». Тут, у місті лева О.Новаківський створює величні символічні експресивні полотна (1913-1935) під впливом велета духу і філософської думки, ерудита та доктора двох прав (теології і юриспруденції), засновника Національного музею у Львові, «Мойсея » українського народу – митрополита А. Шептицького.
В «Мистецькій школі Олекси Новаківського» (1923-1935) художник втілює ідею митрополита Андрея Шептицького про розвиток національної образотворчої школи і створення українського мистецького навчального закладу в галичині на зразок академії мистецтв, реалізовуючи ідею розвитку українського мистецтва на найвищому європейському рівні, яка водночас базувалась на національних традиціях та ідентичності української культури, філософському осмисленні сучасності, втіленні духовних символів і цінностей, просвітництва народу через мистецтво.
Тому сьогодні, через 150 років від дня народження Олекси Новаківського, глядач виставки зможе прочитати у творах учасників проекту «Маестро Олекса Новаківський в контексті сьогодення Львова» те що завдання митців залишаються ідентичними: пошук ідеалів, філософське осмислення дійсності, просвітництво та прагнення розбудити суспільство споживачів-філістерів, заклик до змін і дій.
Виставка триватиме з 1 березня до 4 квітня 2022, на якій будуть представлені твори понад 50 сучасних львівських авторів різних поколінь.