Онлайн-симпозіум платформи UAx: Artist Research and Beyond

Час: щовівторка, з 14 листопада по 5 грудня 2023 року
Мова: англійська, частини українською
Місце: онлайн на Zoom
Час: 15:00 CET (празький час) / 16:00 EET (київський час)
Кількість годин: 15 годин (еквівалентно 0,5 ECTS)

Платформа UAx Європейської ліги мистецьких навчальних закладів (ELIA) з гордістю повідомляє про онлайн-симпозіум Artist Research and Beyond, організований у партнерстві з Академією образотворчих мистецтв у Празі, Львівською національною академією мистецтв, Одеською національною музичною академією імені А. В. Нежданової та Харківським національним університетом мистецтв ім. І. П. Котляревського.

Онлайн-подія триватиме чотири тижні з 14 листопада по 5 грудня 2023 року о 15:00 за центральноєвропейським часом (за празьким часом) / 16:00 за східноєвропейським часом (за київським часом) і включає чотири сесії щовівторка з експертами з різних мистецьких інституцій України, Австрії, Бельгії, Нідерландів, Чехії та Швеції. Кожна сесія, яка триває від 1,5 до 2 годин, складається з тематичних доповідей, після яких відбувається обговорення для обміну досвідом та запитань.

Симпозіум має на меті покращити докторські програми та мистецькі дослідницькі практики в Україні. Він діє як платформа для обміну передовим досвідом щодо важливих аспектів докторських програм, включаючи процеси вступу, розробку навчального плану, докторської супервізії, приклади художніх проектів, підготовку, презентацію, захист, а також міжнародну та міжінституційну співпрацю.

На симпозіумі обговорюватимуться міжнародні практики двох типів докторантури:
1. Докторські програми, засновані на мистецькій практиці (включаючи мистецькі дослідження), технологічні дослідження, дослідження матеріалів.
2. Докторські програми, засновані на теорії та теоретичних підходах до мистецтва та художніх досліджень.

Онлайн-симпозіум відкритий для всіх, хто бере участь у докторантурі вищої мистецької освіти в Україні, а саме наукових керівників, адміністраторів, керівників докторських програм та (майбутніх) докторантів.

Щоб взяти участь у цьому онлайн-заході, будь ласка, заповніть форму на головній сторінці події. Сертифікат можуть отримати лише зареєстровані особи, які відвідають усі чотири сесії.

Програма
Сесія 1 - 14 листопада 2023 р.: Artist Research and Beyond I
• Відкриття ELIA та AVU
• Огляд сучасного стану докторантури з мистецтв в Україні.
• Теми для обговорення: докторські дослідження на основі мистецьких практик, включаючи мистецькі дослідження, технологічні дослідження та дослідження матеріалів.

Сесія 2 - 21 листопада 2023 р.: Artistic Research and Beyond II
• Вивчення докторських програм, заснованих на теорії та теоретичних підходах до мистецького дослідження.
• Теми для обговорення: профілі студентів підготовки до докторантури, процес відбору, приклади навчальних програм і досвід.

Сесія 3 - 28 листопада 2023 р.: Artistic Research and Beyond III
• Підведення підсумків і повернення до актуальних питань з попередніх сесій
• Дослідження третіх шляхів поєднання теорії та практики.
• Теми для обговорення: практичне дослідження, дослідницька практика, практичне дослідження, дослідження за участю та спільне дослідження, змішана методологія, міждисциплінарне дослідження, експериментальні методи.

Сесія 4 - 5 грудня 2023 р.: Інституційні структури для третього циклу: тепер і в майбутньому
• Можливості міжнародної співпраці, підтримки та обміну між Україною та країнами ЄС
• Досліджувані теми: існуючі організації, міжінституційні структури в Україні та за кордоном.

Про ELIA: Європейська ліга мистецьких навчальних закладів (ELIA) — це глобальна мережа, що об’єднує близько 300 вищих мистецьких навчальних закладів із 52 країн. ELIA активно сприяє формуванню політики вищої мистецької освіти в Європі та за її межами, включаючи такі ініціативи, як Флорентійські принципи.

Про UAx: UAx – це платформа, заснована ELIA, яка надає інституційну підтримку українським вищим мистецьким навчальним закладам та допомагає українським студентам мистецтв, які постраждали від війни, у творчості в складних умовах.