Пам'яті Дворника Ю.В. (1939 – 2021)

понеділок, 05. 04. 2021

Ректорат, Вчена рада Львівської національної академії мистецтв з великим смутком сповіщають, що відійшов у Вічність відомий художник і педагог, багатолітній викладач (доцент) кафедри академічного рисунку ЛНАМ, член Національної спілки художників України Юрій Володимирович ДВОРНИК

Відійшов з життя відомий мистецький педагог, який виховав багатьох українських художників, високообдарований скульптор і рисувальник, автор численних творів, які стали класикою національного мистецтва. Уродженець с. Шемишейка Пензенської обл., тепер Російська Федерація), випускник Дрогобицького педагогічного інституту (1960) та Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва (1971, педагоги В. Черкасов, В. Борисенко, Д. Крвавич, І. Самотос), він скерував свій хист до справи виховання професійної майстерності майбутніх художників. Спершу працював на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці, а від 1971 року – на викладацькій роботі. Автор навчального посібника «Жива вода рисунка» (м. Тернопіль, 2009), учасник понад 30 колективних виставок та персональної виставки у Музеї ЛНАМ (2015), яка отримала широкий резонанс у мистецьких колах Львова. Ю. В. Дворник створив велику кількість творів монументальної і станкової скульптури, оригінальних графічних циклів. Мав високий авторитет серед професійних художників і педагогів, залишив по собі різнобічну творчу спадщину. Мистецькі образи його багатьох станкових творів закріпилися за іменем автора як унікальні взірці авторського естетичного світогляду, високого професіоналізму.

Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад, студентство Львівської національної академії мистецтв глибоко сумують з приводу смерті Юрія Володимировича ДВОРНИКА та висловлюють щирі співчуття Родині Покійного