Пам'яті Миколи Козурака (1952-2018)

четвер, 13. 09. 2018

ПАМ’ЯТІ

МИКОЛИ КОЗУРАКА

(1952 – 2018)

 

Ректорат, Вчена рада Львівської національної академії мистецтв з великим смутком сповіщають, що     11 вересня на 66 році життя відійшов у Вічність  відомий вчений, художник-реконструктор історичних об’єктів, дослідник української дерев’яної церковної, оборонної та громадсько-побутової  архітектури, великий ентузіаст у справі збереження національної культурної спадщини, член Товариства прихильників дослідження фортець і палаців, багатолітній співробітник Науково-дослідного сектора ЛНАМ Микола КОЗУРАК   

Микола Козурак був дослідником з унікальними професійними та етично-моральними якостями, людиною великого покликання та рідкісної скромності. Його посвята справі збереження та вивчення артефактів української етнонаціональної спадщини була особливо глибокою, закоріненою в родинну традицію шанування віри і праці. Розпочинав він свою діяльність ще зі студентських лав, зблизившись з визначними сподвижниками історичної науки, музейництва та мистецтвознавства – Орестом Мацюком, Володимиром Вуйциком, Борисом Возницьким, Дмитром Крвавичем. З ними, а потім і з членами колективу Науково-дослідного сектору ЛНАМ, він брав участь у численних наукових експедиціях, в яких обстежував пам’яткові комплекси та окремі об’єкти на теренах західних областей України. Він мав свою особливу пристрасть – дерев’яне зодчество Закарпаття, володів унікальними документами (кресленнями, світлинами) споруд побутового призначення, які свого часу відігравали важливу роль в господарському житті краян. Це захоплення втілилося в цілому ряді публікацій (з найвідоміших – «Рукотвори Рахівщини: формотворчі особливості та проблеми збереження пам’яток народного зодчества», «Дерево, яке єднає: народні мотиви у творчості майстрів художнього дерева смт Великого Бичкова та смт Вишкова» та ін.). Та й останнє в житті відрядження Миколи Козурака було саме в цей важливий етнографічний регіон української культури.

        Микола Козурак жив багатьма актуальними для сучасного суспільства ідеями, зокрема щодо музеєфікації найбільш значимих комплексів пам’яток. Він був безсумнівним лідером та великим моральним авторитетом для колег НДС ЛНАМ, як учасник державної програми з дослідження феномену художнього дерева Закарпаття. В пам’яті друзів і колег він залишиться найсвітлішими споминами і захопленням від професійної непересічності і високої національної гідності, властивої особистостям-аристократам.

 Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад Львівської національної академії мистецтв глибоко сумують з приводу смерті Миколи КОЗУРАКА та висловлюють щирі співчуття Родині Покійного.

Парастас відбудеться  13.09.2018р. о 18.00 год.  у капличці на вул. Пекарській, 52

Похорон 14.09.2018р. о 12.00 год. з каплички.

Повернутись назад