Пам'яті Василя Отковича (1950-2017)

четвер, 25. 05. 2017

Ректорат, Вчена рада Львівської національної академії мистецтв з великим смутком сповіщають, що на 67 році життя відійшов у Вічність Василь Петрович ОТКОВИЧ – визначний музейник та історик мистецтва, педагог, заслужений діяч мистецтв України, доцент, член Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства, директор Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.

Зупинилося серце визначного Українця, ентузіаста національної культури, проникливого дослідника української мистецької спадщини, організатора професійної художньої освіти, натхненника багатьох духовно-культурних ініціатив. Зусиллями Василя Отковича культурне життя Львова та всієї України за останні три десятиліття докорінно змінювало форми і зміст діяльності, поглиблювало етнонаціональні пріоритети, набувало системних ознак якісної державної опіки. Спершу як дослідник давнього українського мистецтва, учень та колега В. Свєнціцької по роботі у Львівському музеї українського мистецтва, а згодом як директор Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, він значною мірою стимулював науковий інтерес до української ікони, до широкого кола питань національної ідентичності в проявах народного та професійного мистецтва. Саме тоді він активізував індивідуальні наукові студії, увінчані цінними монографіями, статтями та видавничими проектами.

В роки керівництва Музеєм етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України В. Откович ініціював перші в Україні виставки творів заборонених або забутих мистців (О. Заливаха, Т. Венгринович, С. Гординський, Е. Козак та ін.). Саме завдячуючи йому відбулися перші музейні покази народного та сучасного професійного малярства на склі, розкриття інших важливих феноменів української культури. Чимало цінних реформаторських ідей йому вдалося втілити на посаді очільника Управління культури Львівської облдержадміністрації, а вже згодом на посаді директора Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва.

Василь Откович був членом Вченої ради Львівської національної академії мистецтв, упродовж багатьох років очолював Державні екзаменаційні комісії, був науковим керівником дисертаційних досліджень, викладав на посаді професора. Студенти ЛНАМ, як і ЛДКДУМ та Львівського національного університету ім. І. Франка, де він був засновником кафедри візантології, завдячують йому за якісні фахові знання та за великі уроки громадянської свідомості і людської гідності.

Василь Петрович Откович залишив вдячну пам’ять про себе в кожному педагогу, випускнику та студенту ЛНАМ. Його світлий образ і великий життєвий подвиг, сподвижництво на ниві української культури завжди будуть зберігатися в наших серцях.

Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад, студентство Львівської національної академії мистецтв глибоко сумують з приводу смерті Василя Петровича Отковича та висловлюють щирі співчуття Родині Покійного.

27 травня з 11.00 до 14.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького, (пр. Свободи, 20), пройде громадська панахида та прощання з Василем Отковичем.
Чин похорону відбудеться о 15.00 у Храмі Пресвятої Трійці
(вул. Тершаківців, 11). Поховання - на Личаківському кладовищі.

Важливі події академії