ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

середа, 22. 01. 2020

ДОРОГІ КОЛЕГИ–ПЕДАГОГИ, АСПІРАНТИ, СТУДЕНТИ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ!

22 січня відзначається День Соборності України – одне з найважливіших свят в державному календарі сучасної України. Цей день встановлено з нагоди річниці Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який був підписаний у 1919 році. Цей історичний Акт закріпив ідею Соборності українських земель в єдиній Українській Державі, що стала однією з політичних основ відновлення державності в Декларації про державний суверенітет України.

Соборність – одна з фундаментальних рис політики держави України як суб’єкта міжнародного права. Водночас це особливість національного мистецтва, повага до культурного розвитку всіх регіонів України, цілісність традиційних основ життя українського народу. Ця ідея успішно реалізується на рівні професійної освіти в закладах вищої освіти мистецького профілю, зокрема у ЛНАМ. Педагоги, аспіранти і студенти Львівської національної академії мистецтв, вихідці з різних теренів України, спільно працюють над збагаченням загальнонаціональної моделі спеціалізованої мистецької освіти, в якій локальне, етнічне, національне та універсальне становить духово-ціннісну та естетичну цілісність.

З нагоди Дня Соборності України закликаю Вас, дорогі Колеги, і надалі в своїй роботі підтримувати консолідацію українського суспільства над вирішенням важливих державницьких справ, над збагаченням національної культури і мистецтва. Бажаю міцного здоров’я, щастя для Вас і Ваших Родин, великих успіхів на шляху до інтелектуальних і творчих вершин!

З повагою ректор Володимир Одрехівський