ШтабКультура / Мистецтво у війні: завдання інституцій і роль митців

четвер, 23. 06. 2022

Jam Factory Art Center спільно з Інститутом стратегії культури і Майстернею практиків культури УКУ запрошує разом поміркувати про виклики та нові ролі мистецьких інституцій та митців у часі війни.

Війна триває четвертий місяць. Після першого шоку, втрат і переміщень митці, мисткині та інституції проходять трансформацію, починають реагувати саме в домені мистецтв, фіксують, рефлексують і осмислюють. Попри всі загрози й виклики з’являються нові проєкти, про які хочеться і потрібно говорити. 

Мистецтво стає оборонною зброєю, якою відвойовуємо своє право на існування, мистецтво свідчить про наш досвід війни і випрацьовує нашу амбіцію та уяву майбутнього, воно шукає нову мову, щоби про це розповісти.

Якою буде ця мова?
Якою будуть мистецькі інституції?
Якою буде мистецька освіта?
Як себе у цих пошуках бачать митці й мисткині?
Що суспільство очікує від мистецтва сьогодні?

Перелік складних і важливих питань, які зараз уже на часі, можна продовжувати. Запрошуємо почати думати над ними разом.

Учасниці/ки з короткими презентаціями:

▪ Божена Пеленська, Jam Factory Art Center
▪ Василь Косів і Дарина Скринник-Миська, Львівська національна академія мистецтв
▪ Павло Ковач, Муніципальний Мистецький Центр
▪ Влада Ралко, мисткиня

Модераторка: Марія Кравченко
Авторка конспекту: Мар’яна Куземська

Для відвідин необхідно зареєструватися тут: https://forms.gle/ZJTzckbTGJnurdP98.

Реєстрація можлива також на місці події.

Місце проведення: Jam Factory Art Center, вул. Новознесенська 1 (вхід через вул. Механічна 5)

https://goo.gl/maps/uXgK3AA76pPDjh7k7

 На випадок повітряної тривоги у просторі облаштовано прихисток.

***

«ШтабКультура» є реакцією на запити культурних середовищ та ініціатив Львова і має на меті проговорити, зафіксувати актуальні виклики та зміни в суспільно-культурній сфері. Проєкт запрошує до пошуку порозуміння, підсилення солідарності та творення ідей для спільного майбутнього. 

Jam Factory Art Center — інституція сучасного мистецтва у ревіталізованому просторі, яка через свою виставкову, дослідницьку і освітню діяльність у різних сферах (візуальне мистецтво, театр, музика) покликана розширювати розуміння сучасного мистецтва.

Інститут стратегії культури — муніципальна інституція, створена для координації процесу реалізації та моніторингу Стратегії розвитку культури міста Львова 2025. Місія ІСК – посилювати роль культури в місті, створюючи політики та інструменти для втілення Стратегії розвитку культури Львова.

Майстерня практиків культури — проєкт кафедри Культурології УКУ, це освітня платформа для професійного розвитку, особистого зростання, налагодження і підтримки партнерства у сфері культури.

Повернутись назад