Оцифрування архіву. Cпільний проект Академії мистецтв Глазго та ЛНАМ

середа, 12. 04. 2023

Академія мистецтв Глазго та Львівська національна академія мистецтв працюватимуть над спільним проектом оцифрування архіву

У рамках програми “Ініціативи партнерства між Великобританією та Україною (Twinning Ukraine), Академія мистецтв Глазго (GSA) та Львівська національна академія мистецтв розпочали роботу за грантом від об’єднання університетів Великобританії (UUK) з оцифрування архіву та колекцій творів, що знаходяться у фондах ЛНАМ.

Тарас Лесів, проректор з навчально-педагогічної роботи, який координуватиме проект від ЛНАМ, зазначає, що проект дозволить нам зберегти в цифровому вигляді наші архіви, а також створить можливості для майбутніх досліджень.

Професор Сара Сміт, координатор проекту з британською сторони, керівник відділу досліджень в Академії мистецтв Глазго, наголосила: «Ми почали співпрацю з Львівською національною академією мистецтв у жовтні 2022 року, і радіємо, що наша наполеглива праця з того часу була визнана і підтримана грантом від UUK. Це дозволить нам застосувати наш досвід збереження архівів після останніх двох пожеж у 2014 та 2018 роках для консультування та розробки методики оцифрування архіву ЛНАМ.

Хоча війну та пожежі не можна порівнювати ні за масштабами, ні за наслідками, все ж вони однаково загрожують цінній історії та спадщині, а процес оцифровування, здійснений нами з 2014 року, можна успішно застосувати до поточної ситуації зі збереженням архіву та колекції ЛНАМ». 

21 квітня (п’ятниця) з 12:00 до 14:00 (за київським часом) відбудеться спільно організований науковий симпозіум на тему "Explorations of Politics, Place, and Identity in European Cultural Heritage Research".  Серед спікерів проректор з науково-педагогічної роботи ЛНАМ Тарас Лесів та старший викладач кафедри актуальних мистецьких практик ЛНАМ Богдана Гринда.

Запрошуємо долучитись до заходу!

Детальніше за посиланням.

Повернутись назад