Сучасне декоративне мистецтво. Молода генерація

понеділок, 14. 05. 2018

14 травня 2018 р. о 15:00 у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б) відбудеться відкриття виставки творів із художньої кераміки, скла, текстилю, дерева та металу, що має на меті продемонструвати новий зріз сучасного декоративного мистецтва крізь призму творчості МОЛОДИХ.

Які напрямки сьогодні вони обирають? До чого прагнуть? Наскільки реалізовують себе за фахом? До яких тенденцій тяжіють? Та що взагалі таке «сучасне декоративне мистецтво» для людини сьогодення, як для теоретика, так і для художника-практика, для студента, випускника чи професора? Наш проект спробує хоча б частково відповісти на ці запитання.

Ми прагнемо показати широкому загалу що роблять сьогодні представники однієї із найбільш потужних шкіл декоративно-прикладного мистецтва в Україні. Міцне традиційне підґрунтя Школи водночас дає їм можливість розвиватися у цілком сучасних, експериментальних напрямках, які далеко не завжди мають прикладний характер… Проект також черговий раз підтверджує тезу про розмитість граней між образотворчим, декоративним мистецтвом та дизайном.

Виставка провокує до роздумів, рефлексій, дискусій і тим самим фіксує певний етап розвитку львівської школи декоративного мистецтва.

До експозиції увійдуть твори студентів старших курсів та випускників факультету останніх 10 років, виконані як в рамках навчального процесу так і поза ним, яким властиві оригінальні, концептуальні, експериментальні мистецькі рішення та  високі естетичні якості. Цього разу ми також робимо акцент на особистих рефлексіях людей щодо сучасного декоративного мистецтва, а також доповнимо експозицію візуальним матеріалом, що демонструватиме досягнення відомих випускників факультету, що успішно реалізували себе після випуску, працюють за фахом або ж вийшли за його межі.

У галереї ЛНАМ це перший проект, який комплексно репрезентує здобутки усього факультету (зокрема кафедр художнього скла, кераміки, текстилю, дерева та металу) та демонструє новий погляд на сучасне декоративне мистецтво. Важливо, що жоден із представлених творів до цього часу ще жодного разу не експонувався у галереї ЛНАМ.

Серед учасників виставки – студенти, аспіранти ЛНАМ, випускники, що вже заявили про себе, працюють в оригінальних жанрах, знайшли свою «нішу» на ринку, заснували бренди та є відомими в мистецькому середовищі.

То ж запрошуємо відвідати виставку та зрозуміти для себе, що це взагалі таке сучасне декоративне мистецтво…?

Куратори виставки: Юрій Новачинський (керівник відділу видавництва та інформації, аспірант), Анна Єфімова (провідний фахівець з виставкової діяльності, кандидат мистецтвознавства), Галина Кусько – декан факультету ДПМ ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства)

Виставка триватиме до 4 червня 2018 року.

Адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 35б (подвір’я лабораторного корпусу)
Години роботи галереї ЛНАМ:  понеділок – п’ятниця,  10:00 –  17:00
Контакти: info@lnam.edu.ua, тел.: (032) 253 35 12
Офіційний сайт: http://lnam.edu.ua ; офіційні сторінки у Фейсбук: https://www.facebook.com/galleryLNAM/ https://www.facebook.com/lvivartacademy/