Відомий мистецтвознавець В.Откович потребує допомоги

четвер, 23. 02. 2017

Адміністрація Львівської національної академії мистецтв звертається з проханням долучитися до благодійної акції ініційованої колективом Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша та Національним музеєм у Львові ім. Андрея Шептицького, а саме – виставки-продажу творів львівських художників, серед яких:  І.Марчук, А.Бокотей, В. Одрехівський, Л.Медвідь, М.Шимчук, Р.Василик, І.Шумський, В.Москалюк, В.Ярич, Б.Буряк, І.Франк, М.Откович, М.Демцю, М.Андрущенко, О.Андрущенко, В.Риботицький,  О.Роюк-Багринівська, М.Могилат, П. Сипняк, Ю.Лесюк, Н.Откович, Л.Яремчук та інші.

Зібрані кошти будуть передані на продовження лікування відомого в Україні мистецтвознавця, директора коледжу ім.. Івана Труша ВАСИЛЯ ОТКОВИЧА, в якого діагностовано онкологічне захворювання. Зараз проводиться черговий етап лікування, який вимагає значних коштів.

Василь Откович – кандидат мистецтвознавства, доцент, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, член СХ України. Знаний в Україні дослідник іконопису, автор монографій, альбомів, наукових каталогів, численних публікацій, присвячених питанню давнього  і сучасного мистецтва, а також проблемам музейної справи та мистецької освіти.

Василь Откович – організатор та провідник культурно-мистецького життя Львова. Тридцять років присвятив музейній галузі в Україні. Зокрема, упродовж 1990-1994 рр. очолював Музей етнографії та художнього промислу НАНУ, у 1994-2001 рр. – директор Національного музею у Львові. У 2001-2002 рр. обіймав посаду начальника управління культури Львівської облдержадміністрації. З 2003 р. – директор Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. 2004 р. завідував кафедрою візантології Львівського національного університету ім. І.Франка, з 2005 р. перебуває на  посаді в. о. професора Львівської національної академії мистецтв.

Виставка експонуватиметься з 23 лютого по 5 березня 2017 р. у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи,20). Телефон для довідок: 235-88-56.
Кошти на лікування В.Отковича, також, можна перерахувати на рахунок брата – М. Отковича. Реквізити: картка Приватбанку 4731217107421875 (Мирослав Петрович Откович).