Виставка ЛНАМ у Верховній Раді

вівторок, 23. 05. 2017

У Києві в приміщенні Верховної Ради України виставляють роботи, виконані на базі Львівської національної академії мистецтв.

У кулуарах Верховної Ради України триває дводенна (23-24 травня) виставка найкращих творів студентів та випускників Львівської національної академії мистецтв, що стало завершальною подією в циклі заходів з нагоди святкування 70-річчя Академії.
Виставка репрезентує зріз найкращих творів студентів, випускників та керівництва ЛНАМ з різних факультетів за такими напрямами: скульптура, живопис, сакральне мистецтво, графіка, художній текстиль,  художня кераміка та художнє скло.

За словами ректора Академії Володимира Одрехівського, на сьогодні ЛНАМ – це сучасний, динамічний і монолітний колектив, який надає якісні професійні знання понад тисячі студентів на чотирьох факультетах та у своєму підрозділі у місті Косів.

«Серед наших педагогів – видатні митці сучасності, відзначені престижними державними і міжнародними преміями, учасники великих оглядів сучасного мистецтва в Україні і світі, автори численних пам’ятників, розписів храмів, дизайнерських розробок, наукових монографій. Сьогоднішній – один з багатьох заходів серед інших масштабних виставкових проектів, пленерів, симпозіумів. Ми мислимо категоріями справді сучасного мистецтва», - підкреслює керівник навчального закладу.

«Академія виховує талановитих майстрів скульптури, живопису, сакрального мистецтва, графіки, кераміки та інших напрямків… Їхні твори відомі в усьому світі. Більше двадцяти випускників Академії стали лауреатами Національної (державної) премії України імені Тараса Шевченка. В Україні надзвичайно талановита молодь, їх потрібно підтримувати і популяризувати їхню творчість не лише в Україні, а й за кордоном», - наголошує народний депутат Ігор Васюник, за сприяння якого й відбувається виставка у Верховній Раді України.

 

©автори фото - Василь Одрехівський та Богдан Цюваник

 

Усі митці, які представили свої творіння, є знаними не лише в Україні майстрами, які беруть активну участь у виставках і міжнародних мистецьких проектах. Серед них – лауреати міжнародних грантових та стипендіальних програм мистецьких резиденцій в Україні та Європі: Борис Гаврилюк, Ксенія Жижій, Василь Одрехівський, Ярина Шумська, Тетяна Цюпка, Наталя Кащак, Олег Пронько, Глафіра Щербак, Маргарита Сергеєва, Вікторія Стефанівська, Інь Ісяо, Тамара Беретелі, Наталя Звір, Оля Грищук, Марія Гавронська, Анна Добріна, Христина Венгерак, Богдан Зятик.

«Враховуючи величезний доробок митців Академії, нам вдалося привезти до Києва лише дуже незначну частину творів. Ми впевнені, що народні обранці, переглянувши виставку, будуть вельми здивовані високим рівнем митців і це стане лише першим кроком в популяризації українських талантів та українського мистецтва», - говорить Богдан Цюваник, директор благодійного фонду «Гуманітарні Ініціативи».

Верховна Рада України

Повернутись назад