Виставка Наталі Громик у галереї ЛНАМ

п'ятниця, 26. 03. 2021

Проєкт “Tactile Textile”  ("Тактильний текстиль") є рефлексією художниці на тему тактильності. У часи пандемії ця тема перебуває у прикордонній зоні між бажанням та безпекою.

Сьогоденні реалії диктують нам правила поведінки у суспільстві, які так чи інакше обмежують прості людські потреби. Особистий простір набуває сакральніших рис, а близькість, як соціальне явище, приймає більш табуйовану форму. За таких умов трансформуються людські звички, однак залишається туга за банальними обіймами.

Незалежно від соціокультурних явищ, людина перебуває у постійному пошуку дотику. Свідомо або ні. Під час створення проєкту усвідомлення цього “живого” бажання переплелось з роздумами щодо особистісної цінності. І як наслідок призвело до дослідження гармонійного співіснування цих переконань.

У проєкті фігурують реалістичні та абстрактні символи природи. Ми не шукаємо контакту з комахами, але мікросвіт існує незалежно від наших бажань і потреб. Так само інтуїтивне чуття існує окремо від наших переконань. Блоха не несе негативної чи позитивної символіки. Вона є суто символом природнього, тобто реального, живого.

Текстиль, в якості основного художнього матеріалу, обрано невипадково. Тканину перед використанням прийнято общупати. Цей ритуал перегукується з темою дотику.

 

Технічна складова проекту також є важливим нюансом. Волосіння під натягом створює об’ємно-просторовий ефект, підкреслюючи рельєфність композиції. Такий прийом покликаний занурити глядача в атмосферу м’якості, передати відчуття тепла і безпеки.

Подана художницею інтерпретація висвітлює тему тактильності, хоч і створювалась спираючись суто на інтуїтивні відчуття мисткині.

 

Про мисткиню:

Народилась у 1993 році в смт. Сергіївка, Одеська обл., Україна.
2017 - участь у всеукраїнському міжвузівському конкурсі з рисунку, м. Харків
2018 - "Інтроспекція" в рамках резиденції "MASLO", м. Хмельницький
2019 - літній семестр навчання у Гданській академії мистецтв за програмою "Erasmus +"
2019 - виставка учасників "Otwarty Pokaz Intermediów" в  Гданській академії мистецтв, м. Гданськ, Польща
2019 - "ArtKrok market" PM gallery, м. Львів
2019 -  волонтер у рамках Фестивалю аудіовізуального мистецтва "Тетраматика", м. Львів
2020 - завершила навчання у ЛНАМ (ОР "Бакалавр", ОП "МОнументальний живопис")

Працює в галузі станкового та монументального живопису, графіки, відеоарту.
Сферою зацікавленності є теми крихкості тіла, самість, мікросвіт.

галерея ЛНАМ

Повернутись назад