Виставка петриківського розпису у Музеї ЛНАМ

четвер, 23. 09. 2021

23-28 вересня у Музеї ЛНАМ триватиме виставка «Наступність поколінь» заслуженого майстра народної творчості України, доцента, голови ПЦК «ДПМ» спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури, доцента Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, члена Дніпропетровської організації НСХУ, віце-президента ГО «Асоціації майстрів народного мистецтва України» Тетяни Гарькавої та її студентів.

5 грудня 2013 року до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО вперше від України було включено Петриківський розпис – Українське народне декоративно-орнаметанальне малярство.

Петриківка стала першим представником від України занесеним у репрезентативний список.

Ця виставка показник певних творчих досягнень викладача і студентів, яка вже була в таких країнах: Бельгії, столиці міста Брюссель (в американській школі, в посольстві України в Бельгії, в штаб-квартирі НАТО, в Українській діаспорі); в країні Кувейті в столиці м. Ель-Кувейті в музеї сучасного мистецтва; в Греції м. Афіни в посольстві України; в Узбекистані в м. Ташкент в посольстві України; в країні Китаї в м. Пекін в посольстві України, в країні Білорусії (в містах Гомель, Бобруйськ, Вітебськ, Мінськ); в Туркменістані, Болгарії, Франції, Чехії, Польщі, Германії, у м. Києві в музеї «Мистецький арсенал» для комісії ОСБЄ з 167 країн світу.

На виставці петриківський розпис буде презентовано на різних матеріалах за новітніми технологіями. Це розпис на тканині, полотні на картоні, дереві. Але інструменти й техніка розпису залишаються такими як були сотні років тому. Також студенти проведуть низку майстер-класів з петриківського розпису, адже вони є четвертим поколінням майстрів петриківського розпису, тому що Т.А. Гарькава представник третього покоління і учениця славетного Федора Панка, який був учнем однієї з найвизначніших майстрів розпису Тетяни Пати. Культура, моральний стан суспільства багато  чому визнаються його ставленням до своєї історико-культурної спадщини. Людство з кожним днем все більше усвідомлює спільність своїх цінностей, розглядає культуру, пам’ятки історії як загальну спадщину і визнає свою відповідальність перед наступним поколінням за їх збереження.

Зразки народної творчості відіграють у нашому житті роль живих свідків багатовікових традицій українського народу. Представлені твори на виставці – безпосередні відгук на неповторну за багатством, красою та щедрістю природу.

Тому від барвистої в’язі орнаменту петриківського розпису буквально віє ароматом трав, ягід, квітів, привільних степів Придніпров’я.

Молоді таланти навчаються на спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво», яка існує тільки в Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури.

Отримуючи знання як з живопису, рисунку, композиції тощо, вони мають унікальну можливість навчаться петриківському розпису, а також виходити на захист диплому проектами та роботами, виконаними петриківським розписом.

Повернутись назад