Виставка Роксолани Табаки "образи"

неділя, 28. 02. 2021
10 лютого 2021 у галереї ЛНАМ відкриється новий арт-проєкт молодої художниці Роксолани Табак «образи», що охоплює останні три роки творчої діяльності в жанрі архівної «ню» фотографії.
 
На світлинах — як професійні фотомоделі, так і ті, які вперше позують оголеними для камери. Еротично-романтичні чи комічно-інфантильні, чи, навіть, монументальні відтінки в сюжетах її фотографій, зроблених на чорно-білу плівку, створюють таємничий, захоплюючий, а іноді і жартівливий наратив, який подається без контексту та підписів. Варто також зауважити, що так як і назву проєкту, кожен глядач по-різному прочитуватиме експоновані фотографії.
 
Окрім естетичної складової, художниця піклується про неповторність кожного відбитка, а також, що найважливіше, продовжує тему, яку розвиває у своїй творчості — субтильність людської пам’яті. На її думку, ілюзорність людських спогадів, які мають здатність всіляко видозмінюватися переплітаючись між собою чи між реальністю та нашими снами/фантазіями, впливає на споглядання представлених робіт.
 
Володіючи різноманітними прикладними, образотворчими та фотографічними техніками, для реалізації творчих задумів Рокса Табака обирає літ-друк, результат якого в процесі важко передбачити, а оформлену роботу легко сплутати з графічним малюнком. Таким чином фотографиня реконтекстуалізує архівні документи, створює нові розповіді з допомогою класичних, можна сказати старовинних, способів фотодруку, які ставлять під сумнів припущення про достовірність фотографії.
Кураторка виставки — Оксана Шпакович
 
Запрошуємо! Виставка триватиме до 28 лютого 2021. Вхід вільний.

Повернутись назад