Виставка творів Маріанни Вахняк "відЧУТТЯ" у галереї ЛНАМ

середа, 24. 05. 2017

24 травня 2017 року о 15:00 у Галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться відкриття персональної виставки художньої кераміки та живопису молодої художниці Маріанни Вахняк.

Виставка кераміки та живопису «відЧУТТЯ» – це захід, першочерговою метою якого є відображення внутрішніх особистісних реакцій,  суб’єкта на іманентні, чи трансцедентальні чинники, їх переживання та переродження у фіксовані стани засобами форми, силуету, кольору. Кожен з представлених творів торкається певної проблематики: пережитої, переосмисленої, чи тільки виявленої автором. У сукупності експозиція є калейдоскопом актуальних абстрактних та конкретних моментів сьогодення через призму суб’єктивного світосприйняття автора-жінки, намагання їх виявлення, прийняття та розуміння.

Важливим аспектом проекту «відЧУТТЯ» є декларація творчої діяльності представниці наймолодшого покоління Львівської школи кераміки, випускниці Львівської національної академії мистецтв 2012 р.(кафедри художньої кераміки).

«…Основну роль в образному вирішенні композицій відіграє дещо несподіваний, як на творця-жінку, монументальний об’єм, монолітна маса, яка у випадку кераміки викликає неодмінні асоціації з порожнистою посудиною. У виявленні внутрішньої суті пластики надзвичайно важливу роль відіграє фактура. Вона ж свідчить про високупрофесійну майстерність художника-кераміста, його досконале володіння матеріалом. Поруч з цим, автор майстерно застосовує нюанси кольору, неповторні ефекти барвистої прозорої поливи, а, при потребі, виразні тональні контрасти. Хоч практично, усі праці Маріанни Вахняк виконані шляхом ручного ліплення, космологічність, яку несе ефект обертання гончарного круга чи давній спосіб творення так званої «шнуркової кераміки», тут виразно присутня. Відчуття її справляє дивне враження «позачасовості», метафізичного руху крізь віки, філософського осмислення сенсу і потреби нашого існування…», - Орест Голубець, доктор мистецтвознавства.

Маріанна Вахняк народилась 21 травня 1987 року в м. Коломия Івано-Франківської області. Випускниця кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв. Автор 6-ти персональних виставок та учасниця численних обласних, регіональних, Всеукраїнських та міжнародних виставок, симпозіумів та пленерів. Член Національної спілки художників України, аспірант, викладач ЛНАМ. У 2014 художник в резиденції Асоціації керамістів у рамках Міжнародного Біенале кераміки в Превель Тюфе, Франція.

Виставка триватиме до 1 червня!

Галерея ЛНАМ

Важливі події академії