Виставка живопису Марти Лучинець "Гогіт 2" у галереї ЛНАМ

вівторок, 23. 05. 2023

23 травня о 15:00 у галереї ЛНАМ відбудеться відкриття виставки живопису молодої художниці, випускниці кафедри художнього скла ЛНАМ Марти Лучинець.

Центральним мотивом у всіх представлених творах є зображення гусей.

Проєкт покликаний привернути увагу глядача до впізнаваних елементів та символів української культури. Гуси в творчості Марти мають кілька інтерпретацій: у різних роботах вони символізують міграцію, свободу або зв'язок з природою.

Водночас живописні твори відображають певну особисту історію, пов‘язану з вишивкою та орнаментом, де зображення гусей також часто використовується як традиційний мотив. Гуси для авторки досить оригінальний об'єкт для творчих експериментів з колірними та текстурними ефектами, а різні тематичні контексти дозволяють працювати над неординарною композицією.

«Гогіт 2» ‒ це другий персональний проєкт художниці, в якому вона вбачає можливість комплексно показати різні підходи до мотиву гусей як певного візуального символу національної культурної традиції.

Виставка триватиме до 6 червня 2023 року.

Куратор: Михайло Бокотей

Запрошуємо!

Довідка про авторку: Марта Лучинець народилася 1994 р. у м. Луцьк, живе і працює у Львові. У 2019 закінчила Львівську національну академію мистецтв, кафедру художнього скла. Активно творчо працює у сфері станкового живопису, брала участь у численних виставкових проєктах. Засновниця приватної художньої студії «Артистичний дім» (2021 р.).