Вітання з Днем Соборності України

п'ятниця, 22. 01. 2021

ДОРОГІ КОЛЕГИ – ПЕДАГОГИ, АСПІРАНТИ І СТУДЕНТСТВО ЛНАМ!

22 січня відзначається День Соборності України – одне з найбільш важливих державних свят в Україні. Встановлене воно було 1999 року для вшанування події 1919 року, відомої як Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської республіки в єдиній (соборній) Українській державі. Ідея соборництва стала ключовою у процесах відновлення Державності на всіх подальших етапах розвитку України, а від 24 серпня 1991 року закріплена в політико-правових документах Незалежної України. Цьому передував «живий ланцюг» 1990 року між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символічний акт духовної єдності громадян східних і західних земель України. 

Сьогодні все політичне, соціально-економічне і культурне життя в Україні позначене не лише символізмом, але й історіософською сутністю ідеї Соборництва. Для освітньо-наукових та культурно-мистецьких кіл ця ідея успішно реалізується на рівні творчих практик, інтелектуальних діалогів про національну ідентичність, про глибокі історичні культурні корені українців та про самобутність різних мистецьких феноменів на широких географічних обширах України. Львівська національна академія мистецтв в особі педагогів, аспірантів і студентів – митців і науковців – постійно поглиблює ідею Соборності в безпосередній освітній і науково-творчій практиці. Свідченням тому є не лише створені мистецькі чи наукові артефакти, але й сама атмосфера спільного творення нової якості українського мистецтва, дизайну, мистецтвознавства. 

Вітаючи Вас, дорогі колеги, аспіранти та студенти, з Днем Соборності України, бажаю кожному з Вас успіхів у процесі професійного самовдосконалення, розвитку Ваших творчих потенцій на широкому полі сучасного культурно-мистецького життя. Міцного здоров’я, життєвого оптимізму, родинного щастя і нових творчих успіхів! 

З повагою – Ректор Володимир ОДРЕХІВСЬКИЙ

Повернутись назад