Вручення звання "Почесний професор ЛНАМ"

п'ятниця, 29. 09. 2017

Шановний колектив та студентство Львівської національної академії мистецтв!

Маємо за честь запросити Вас на урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння звання «Почесний професор Львівської національної академії мистецтв» визначним митцям Китайської Народної Республіки.

Засідання Вченої ради відбудеться 29 вересня 2017р. об 11.00 год. в Актовій залі ЛНАМ.

Урочиста подія приурочена до святкового візиту до Львова делегації  видатних митців китайського живопису, учасників виставки “Мир та дружба” у м.Києві, присвяченої 68 річниці утворення Китайської Народної Республіки та 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм.

З 29 по 30 вересня 2017 р. Львів зустрічатиме делегацію  видатних митців Китаю, які,  в рамках візиту до України, відвідають  найвідоміші мистецькі заклади та  представлятимуть свої роботи на святковій виставці “Мир та дружба”  у м. Києві.

29 вересня відбудеться важлива для українсько-китайських відносин подія – урочисте присвоєння звання “Почесний професор” чотирьом китайським художникам. Об 11 год в приміщенні Актової зали ЛНАМ відбудеться урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння звання «Почесний професор ЛНАМ». Номінанти на дане почесне звання роками розвивали традиційне китайське мистецтво, поширювали свою культуру не лише в Китаї, а й по всьому світу. Цього року відбудеться перший подібний захід, мета якого відкрити нову сторінку  співпраці між Львівською академією мистецтв та провідними мистецькими школами Китаю.
Адже мистецтво завжди працює проти непорозумінь, конфліктів та війн. Мистецтво завжди говорить мовою, для якої не потрібні перекладачі. Мовою таланту, дружби та поваги. Саме це зараз необхідно цьому світу: єдність і примирення.
Художники певні, Україна та Китай сповідують однакові цінності: цінувати мир, любити культуру та берегти сімейні ідеали. Для обох країн це можливість краще пізнати один одного, відкрити новий шлях зближення культур двох народів.

Пен Гочан
Член Спілки художників Китаю, професор Китайського народного університету, заступник генерального секретаря ради з питань техніки китайського живопису при Спілці художників та проректор Національної академії живопису у провінції Хебей.

Ліу Шенюй
Член Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК) шостого, сьомого та восьмого скликання у провінції Ляонін; Член Комісії НПКРК міста Шеньчжень; Член Спілки художників Китаю; Член спілки Міжнародного біографічного центру у Англії; Замісник голови Спілки художників міста Шеньчжень; Член Мистецького комітету виставок міжнародної культурної індустрії у місті Шеньчжень.

Го Дечан
Член Асоціації китайських художників, Народний митець високого рівня, проректор Інституту живопису і каліграфії Китайського університету Мінцзу (Minzu University of China), професор, видатний художник Китайської академії культури, живопису та каліграфії при Міністерстві Культури КНР, науковий редактор журналу «Китайське мистецтво», заступник директора Пекінського комітету монохроматичного живопису.

Гу Ян
Національний художник першої категорії, член Спілки художників Китаю, член правління четвертого скликання Спілки художників провінції Цзянсу, замісник голови комітету Спілки художників провінції Цзянсу з питань жанру китайського живопису «птахи та квіти», член комітету затвердження вищих наукових звань в галузі мистецтва, почесний академік Узбекистанської академії наук та мистецтва, почесний член Спілки художників Казахстану, консультант таїландського об’єднання діячів культури Тайланду та Китаю, Почесний член Художньої академії міста Льэр у Бельгії.

Актова зала ЛНАМ

Важливі події академії