Зустріч з Ларисою Курилас у Музеї ЛНАМ

четвер, 19. 04. 2018

19 квітня о 11:00 у приміщенні Музею ЛНАМ (вул. Кубійовича 38, корпус ЛНАМ № 1, 2 поверх) відбудеться зустріч з архітекторкою Ларисою Курилас , авторкою Меморіалу пам'яті жертв Голодомору у Вашингтоні.

 

Для довідки:
Урочисте відкриття Меморіалу жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 рр. відбулось 7 листопада 2015 року в центрі Вашингтона, неподалік Капітолію. Автор пам'ятника – дочка українського вчителя і ветеринара Лариса Курилас. Виросла у Вітоні, штат Іллінойс.Для створення Меморіалу пшеницю пофарбували у білий колір та зісканували лазерним 3D-сканером. Потім зображення імпортували у комп’ютер, який створив форму для створення бронзового рельєфу. Цифровий дизайнер меморіалу Лоуренс Велкер-молодший, як і більшість його колег, про Голодомор довідався, коли надійшло замовлення на створення пам’ятника. Нині він радий, що не лише долучився до історії, а й допоможе багатьом своїм співвітчизникам відкрити її для себе.

Аби підвищити корозійну стійкість рукотворного поля колосків від кислотних дощів, пам’ятник відливали із кремнистої бронзи із додаванням марганцю. Стіни і кам’яні плінтуси меморіалу сягають восьми футів – майже 2,5 метра.Напис на стіні свідчить: "Голод-геноцид в Україні: Пам’яті мільйонів невинних жертв штучно створеного голоду, запланованого й здійсненого в Україні тоталітарним режимом Сталіна".

Натисніть, щоб переглянути відеосюжет з відкриття пам'ятника від української служби «Голосу Америки».

Музей ЛНАМ

Повернутись назад