Звернення до колективу ЛНАМ

четвер, 08. 04. 2021

Дорогі колеги, студенти та аспіранти!

Завершується п’ятирічний термін моєї діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Сердечно дякую кожному з Вас за особливу радість спільної праці в розбудові сучасної мистецької освіти в нашій Академії. Спільно нам вдалося пройти великий шлях самовдосконалення і як інституції – одного з провідних в Україні закладів вищої освіти мистецького профілю, і як множини творчих індивідуальностей у широкому спектрі темпераментів, прагнень і любові до свого високого професійного покликання.

Наші педагоги ‒ головні ініціатори розвитку Академії ‒ дбають про актуальність проблематики освітніх програм, їх співзвучність із новітніми тенденціями сучасного світового мистецтва, розвивають традиції та характерні особливості національної культури, професійного мистецтва та дизайну, враховують пропозиції студентів, випускників, роботодавців. Нам вдається наповнити атмосферу життєдіяльності Академії духом творчості та сміливого художнього експерименту, а також етичними смислами, повагою до думок кожного колеги та до молодої ґенерації митців, які щойно розпочинають формувати свій естетичний світогляд.

До постійного оновлення та вдосконалення системи навчально-творчого процесу нас мобілізує основна мета нашої діяльності ‒ формувати студента із сучасним образно-пластичним мисленням, митця, який оперує найсучаснішим художнім інструментарієм і новітніми філософськими та мистецтвознавчими концепціями, системами образності.

Завдяки нашим ініціативам цього року ми започатковуємо навчання в аспірантурі для підготовки здобувачів вищої освіти ступеню доктора мистецтва, що відкриває можливість художникам-педагогам здобуття вчених звань доцента та професора, розкриваючи власний творчий потенціал.

Кожен з нас, незалежно від посади, є вагомою і неодмінною складовою колективу Академії, особистістю, від якої залежить доля нашого закладу.

Вірю, що завдяки пріоритету в Академії високих духовних цінностей, атмосфері толерантності, взаємоповаги та високої культури відносин, зусиллями кожного педагога, кожної кафедри, за підтримки навчально-допоміжного та адміністративно-господарського персоналів, ми здолаємо непрості виклики сьогодення і надалі згуртовано працюватимемо і над збереженням наших кращих традицій, і над постійним оновленням Академії, прагнучи йти в мистецькій освіті на крок попереду та пропонуючи нашій творчій молоді найсучасніші програми й методології освоєння мистецьких проблем завтрашнього дня.

Міцного здоров'я Вам, шановні колеги, студенти та аспіранти, миру та добра Вашим рідним і близьким, натхнення та успіхів у всіх починаннях!

Хай живе Академія!

З повагою,