Назар Симотюк, Андрій Савчук

04.04-23.04.2018
Назар Симотюк, Андрій Савчук «Де:форма»

Арт-проект «ДЕ:ФОРМА» двох молодих художників Назара Симотюка та Андрія Савчука мав на меті розширити сучасне уявлення про абстрактну пластику в дереві, позбавити її традиційної канонізації та показати кардинально оновлений формат. Специфіка проекту полягала і в тому, що виставки такого формату у Львові відбуваються вкрай рідко і сьогодні у подібному напрямку працює дуже мало художників.

У своїх творах обидва митці акцентують на природних властивостях дерева як традиційного художнього матеріалу, водночас розкриваючи глядачеві його нові візуально-естетичні та пластичні можливості. Автори апелюють до асоціацій та трансформованих природних мотивів. В роботах прослідковується зв’язок людини з природою та постійний пошук смислів. Вони намагаються матеріалізувати образ, навіяний природою в особливе пластичне втілення, шукають органічні форми, які максимально передають емоційне наповнення і втілюють первинне почуття.

Автори наголошують на відповідності взаємодії ідеї з матеріалом, який використовується. Художню виразність вони підкреслюють не лише пластичністю форм та естетикою матеріалу, а й акцентують на нетрадиційній для дерев’яної скульптури колористиці. Молоді художники Назар Симотюк та Андрій Савчук є представниками кафедри художнього дерева ЛНАМ. Обидва активно працюють у сфері живопису, дизайну та дерев’яної пластики, учасники численних всеукраїнських пленерів, колективних виставок в Україні та за кордоном. Кожному з них вже вдалось виробити власний мистецький почерк та індивідуальну манеру.

Ця виставка стала персональним дебютом двох молодих художників як непересічних, самодостатніх творчих особистостей, що сміливо заявили про себе в мистецькому середовищі. Відкриття виставки викликало позитивний резонанс в мистецькому середовищі. Свої схвальні відгуки виголосили професори ЛНАМ, відомі теоретики та практики мистецтва. Усі наголосили на тому, що проект такого рівня є вагомим кроком у творчості молодих художників і заслуговує на презентацію не тільки всеукраїнського, а й світового масштабу та підносить традиційне розуміння художнього дерева на новий рівень. Ця виставка мала надзвичайно важливе значення не лише для кафедри художнього дерева,але й стала своєрідним «ковтком свіжого повітря» для факультету Декоративно-прикладного мистецтва ЛНАМ. Широкий діапазон форм та образно-пластичних рішень гармонійно взаємодіяли між собою в цілісний, продуманій та естетично-довершеній експозиції.

 

Фото авторів. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

 

 

 

"Сподобалося об’єднання в одну виставку таких одночасно схожих і різних робіт. Схожість полягає в тому, що здалека експонати видаються складними і такими, які простій людині створити дуже складно. А дивлячись на роботи зблизька, чи не в кожного виникне думка про те, що щось таке можна створити і самому.

Але, мабуть, таки ні. Бо у художників є класні ідеї і конкретні змісти, які вони вкладають в кожен твір, роблячи його нестандартним у різних проявах – і з точки зору традиції роботи з матеріалом, і колористики. Сподобалася ідея об’ємності і фактурності картин, адже в теперішньому світі ми шукаємо і намагаємося знайти більше ніж 2 виміри у всьому, з цим маємо справу"

Процик О., маркетолог "SEVEN"


"Зміст чи форма? Що важливіше? Художники у своїх роботах намагаються досягнути гармонії між цими двома категоріями образотворення. Для цього завжди шукають нові засоби вираження. Художники найбільшу перевагу віддають лаконічності, спрощеності. Лаконічність виявляє справжню, неприховану за деталями, красу. Простота ритму сприяє легкому сприйняттю твору. А колорит дає можливість зосередитись, та розглядати твір, не втомлюючи око, надаючи йому нових пошуків і образів для споглядання.

Гарне і лаконічне експонування робіт художників у галереї ще більше підкреслило особливе пластичне втілення кожної пластичної форми, які максимально передають емоційний вплив на глядача.
Сучасна , грамотна, експозиція та подача проекту у галереї ЛНАМ запамяталась мені на довго.
Назару Симотюку та Андрію Савчуку, бажаю надалі дивувати та підкорювати нові галереї.

Успіху!!!"

Мельник І., художник НСХУ, Стрийське художнє училище 


"Арт-проект "Де:форма" мав на меті репрезентувати абстрактну пластику в дереві, кардинально відійти від канонічних форм художніх виробів з дерева. І молодим митцям це вдалося!
Поєднання природніх властивостей дерева, лаконічних форм і кольору помножені на непересічну майстерність і віртуозну техніку роботи з матеріалом у підсумку створили цілісні художні твори. Роботи Назара Симотюка і Андрія Савчука є і виставковими арт-об"єктами, і цілком інтер"єрними сучасними творами.

Геометрично прості дерав"яні форми фантазією, хистом та технічною вправністю митців поєднані у неймовірні композиції, які буквально "заворожують" вас, творять потужне "технологічне" та естетичне враження. Безумовно митці продемонстрували ідеальне поєднання фактури матеріалу, композиції та кольору. Зробили це інтелігентно, ефектно, та сучасно. МОЛОДЦІ!!!"

Маланчук-Рибак О., професор кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв


 

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду