Дзвінка Загайська

20.09-04.10.2017 
Дзвінка Загайська  «Симетрія»

Молода художниця, випускниця ЛНАМ 2013 р. Дзвінка Загайська вперше представила  галереї ЛНАМ  живопис на склі в рамках персонального проекту персонального проекту «Симетрія»
Проект «Симетрія» викликав асоціації з традиційними формами народного мистецтва та втілював внутрішню стійкість, цілісність і гармонію Всесвіту. Переосмислення глибинних змістів, що містяться в образно-символічних проявах народної культури проникає в суть культурно-ціннісних орієнтирів народу.
Проект «Симетрія»  - це насамперед:
-        Синтез традиційних та сучасних форм вираження...
-        Зацікавлення в універсальних категоріях традиційної культури...
-        Уособлення балансу, рівноваги, гармонії та відображення матеріального світу в символічно-геометричних формах живопису через дію, емоцію, світовідчуття.
Дзвінка Загайська є активним учасником мистецького життя, брала участь у численних виставкових проектах, симпозіумах і пленерах. Попри молодий вік художниці вже вдалося виробити оригінальну та добре впізнавану творчу манеру та зайняти свою нішу в сучасному образотворчому мистецтві.
Експозиція виставки продемонструвала непересічний жанровий формат творчого доробку та високий професійний рівень молодої мисткині, якого вона досягла під час навчання на кафедрі монументального живопису ЛНАМ.

Дзвінка Загайська народилася у 1990 р. у м. Львові. Зростала у Дрогобичі. Тут вчилась у художній школі. В 2007-2013 рр. навчалася у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі монументального живопису. 
Дзвінка Загайська є активним учасником мистецького і громадського життя, бере участь у багатьох виставкових проектах, симпозіумах і пленерах.

Куратор: Галина Хорунжа

Фото авторки. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

Творчі роботи мисткині

 

Instagram: Dzvinka Zagayska
Facebook: Dzvinka Zagayska
YouTube: Dzvinka Zagayska

 

 

"Дзвінка Загайська і її проєкт "Симетрія" - це актуальне переосмислення традиційної української культури без вульгаризації а-ля у стилі "етно". Молода мисткиня не впадає в мімікрію наслідування старих традиційних мотивів, чи їхнього копіювання, а завдяки основним народним та фольковим елементам творить сучасний авангард. Захоплює сама безпосередня подача прадавніх символів крізь живопис на склі. Давні орнаменти проходять трансформацію у кубо-футуристичні нео-мандали, які сповнені власної значущої глибини, справжності, автентики чистого джерела.

Дзвінка Загайська в проєкті "Симетрія" передала квінтесенцію власних творчих пошуків останнього десятиліття провівши відважний рубіж поміж творчими пошуками ранніх років та осмисленим "тепер". Сьогодні можемо до безконечності вдивлятися в її твори, адже вони дивують своєю зрілістю і відвагою подачі, яка межує майже з бунтарством. Вільне поєднання кольорів, прецизійна гра в геометрію композиторності вищого рівня - рівня віртуоза, а це вже не аби-що.

Дуже радію, що є така можливість для розкриття власного потенціалу молодих митців в умовах Галереї ЛНАМ. Варто особливо відзначити, що попередні проєкти Дзвінки вже давно заповідали нам появу мисткині такої шкали, але проєкт у Галереї ЛНАМ перевершив усі сподівання і спровокував переглянути творчість Дзвінки по-новому, представив її значно ширшому колу глядачів і поціновувачів мистецтва"

Дудич І., науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові


"Сьогодні повсюдно бачимо особливе зацікавлення художників у творчому переосмисленні давнього геометричного орнаменту разом з посиленням інтересу до так званого "мистецтва першоелементів", "мистецтва елементарних стихій". Проект "Симетрія" вперш за все викликає асоціації з народним мистецтвом. Особливу увагу приділено особливостям характеру геометрично-орнаментальних абстрактних композицій. Мисткинею зроблено дуже вдалу спробу переосмислення глибинних змістів, що містяться в образно-символічних проявах народної культури"

Приймак Х., кандидат мистецтвознавства, випускниця кафедри художнього текстилю ЛНАМ


 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Адреса галереї ЛНАМ:
вул. Кубійовича, 35б, Корпус 4, вхід з двору
тел. 032 2533512, info@lnam.edu.ua